• Sestdiena, 2021. gada 23. janvāris
  • Vārda diena: Strauta, Grieta, Rebeka
  • Rīgā apmācies, +2 °C, D vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

«Cytaidi latviskais» 2. sērija

Cytaidi latviskais

Šoreiz raidījuma galvenie varoņi būs Aivars Ušpelis un viņa ģimene. Ar podniecību Ušpeļu dzimta nodarbojas jau paaudžu paaudzēm.

20. gadsimta 1980. gados Latgales keramikā parādās jaunas vēsmas – līdzās ierastajai un krāšņajai keramikai sāk pielietot arī tā saucamo melno jeb svēpēto keramiku. Arī Aivars Ušpelis darbojas šajā keramikas stilā.

Podnieka Ušpeļa ģimenē gan darbā, gan ikdienā melnajai krāsai ir īpaša nozīme – melnā krāsa dominē apģērbā; Ušpeļi sevi dēvē par «malnajim wylkim», un tieši tādēļ melnās keramikas podos, krūzēs, bļodās paraksta vietā ir vilka ķepas nospiedums.

Kā pretstats melnajai keramikai ir košais krāsu prieks Vēsmas Ušpeles gleznās. Gan glezniecībā, gan podniecībā ģimene darbojas kopā. Aivars, Vēsma un viņu dēls Jumis saimnieko mežu ieskautās lauku mājās – apmēram 5 kilometru attālumā no Maltas. Viņu pasaules redzējums, mākslinieciskā darbība un dzīvesstils ir savdabīgs – viņi ir drosmīgi sava ceļa gājēji, kuri mīļuprāt uzņem arī viesus – klašu ekskursijas un ģimenes, kuras apceļo Latviju un arī iemēģina prasmes podnieka darbā Ušpeļu saimniecībā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Cytaidi latviskais. Tirgusdiena

Cytaidi latviskais

Citādi latviskais (Cytaidi latviskais) *

Cytaidi latviskais

Cytaidi latviskais. Annas diena

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Tirgusdiena

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Annas diena

Cytaidi latviskais