Pasaules čempionāts rollerslēpošanā

Pasaules čempionātā rollerslēpošanā dalībnieki šodien sacentās 200 metru sprinta distancē. Četrās grupās kopumā uz starta izgāja 12 latviešu sportisti. Sarežģītos laikapstākļos visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza latviešu juniori – iesākumā Niks Saulītis un Ilvars Bisenieks pēc kvalifikācijas kārtas iekļuva ceturtdaļfinālā, kur startēja vienā braucienā. Latvieši sīvā cīņā apsteidza sportistus no Itālijas un Lietuvas – turklāt šodien kā vienīgie Latvijas pārstāvji iekļuva sacensību pusfinālā. Niks Saulītis izcīnīja otro vietu pusfināla braucienā un pirmo reizi iekļuva Pasaules čempionāta finālā. Par pirmo godalgu Latvijai rollerslēpošanas čempionātā – Saulītis sacentās ar krievu sportistiem – Dmitriju Karakosovu, Aleksandru Grigorjevu un norvēģi Amundu Korsaetu. Tieši ar norvēģi Saulītim izvērtās cīņa par bronzas godalgām. Sīvā cīņā pārāks tomēr bija latvietis – izcīnot Latvijai pirmo medaļu pasaules čempionātā.

Intervija - Niks Saulītis, Pasaules čempionāta bronzas medaļnieks rollerslēpošanas sprintā

Labākā no latvijas juniorēm – Līva Sahno izcīnīja 15. vietu. Augstvērtīgākais rezultāts sieviešu konkurencē – Kitijai Auziņai, kura nepārvarot ceturtdaļfināla slieksni izcīnīja 15. vietu. Čempiones titulu izcīnīja Linna Soemskara no Zviedrijas. Savukārt labākais vīru konkurence no Latvijas – Raimo Vīgants – 12. vietā un Artūrs Brants – 16. vieta. Vīru grupā viss pjedestāls Norvēģijai. Čempions – Ragnārs Andresens.

Rītdien sacensības turpināsies ar masu startu.