• Pirmdiena, 2019. gada 26. augusts
  • Vārda diena: Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
  • Rīgā +16.8°C, D vējš 0.9m/s, 770mm Hg, 69%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Viktors Zemgals

Daudz laimes, jubilār!

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» 9. septembra viesis – mūziķis Viktors Zemgals, kurš atzīst sevi par laimīgu un piepildītu cilvēku: “Dziedāšana, cik vien sevi atceros, vienmēr bijis mans lielais dzīves aicinājums! Un ir prieks, ka esmu varējis darīt to, kas man sirdij tuvs!

Lielāko popularitāti Zemgals ieguvis, būdams  viens no grupas «Eolika» četrnieka, taču daudz koncertējis arī viens pats. Savu skatuvisko šarmu kādu laiku (1993. gads) izmantojis arī, strādājot LTV ziņu raidījumā «Panorāma».

Mūziķa karjera uzsākās pamazām un agri - regulāri koncerti ar E. Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas (tagad Doma kora skolas) zēnu kori, vēlāk solo uzstāšanās estrādes rēvijā „Uz Spīdolas viļņa” un „Spīdola maina vilni” VEF Kultūras pilī.

«Tā bija teicama skola man - jaunam, dziedāt gribošam jauneklim, pieredzējušu un profesionālu mūziķu kolektīvā,» atceras dziedātājs. «Komponists Jānis Sildegs, dziedātājs Andrejs Lihtenbergs, vokālais pedagogs Leonīds Zahodņiks un virkne Latvijas Radio un televīzijas orķestra mūziķu, kas spēlēja rēvijas orķestrī. Vēlāk, mācoties J. Vītola Latvijas valsts konservatorijā mūzikas pedagoģijas nodaļā, - arī paša veidoti eksperimenti dažādos mūzikas projektos.»

Vienu no interesantākajiem  - grupu „Dzintara lelles” - 1969.g. dibināja vēlāk pazīstamais teātra režisors un aktieris Alvis Birkovs. Mārtiņš Brauns (ģitāra), Ivars Godmanis (sitamie instr.), Māris Beļickis (taustiņi), Alvis Birkovs (bass) un Viktors Zemgals (vokāls). Repertuāru veidoja tā laika populārāko ārzemju grupu - The Beatles, Rolling Stones, Cream dziesmas. Kā otru ļoti nozīmīgu faktu savā daiļradē Viktors atceras tikšanos ar komponistu Aleksandru Kublinski un uzaicinājumu iekļauties viņa vadītā ansambļa „Jūrmalas balsis” sastāvā (1976.gadā), ilgi vēl pirms leģendārā „Zemeņu lauka” uzrakstīšanas.

«Tā bija jauna pieredze, pirmā man personīgi uzrakstītā „Aizlauztā dziesma» un pirmais ieraksts Latvijas Radio skaņu ierakstu studijā,” komentē V. Zemgals.

Tālāk - izšķirošs notikums: uzdrīkstēšanās kandidēt uz dziedātāja vietu tolaik populārajā Latvijas valsts filharmonijas grupā „Eolika”! Tas attaisnojās: 1980.gada vasarā, Borisa Rezņika vadībā, sākās desmit gadus ilgs nopietna, profesionāla, radoša darba un neiztrūkstošu panākumu bagātīgs periods.

«Bija piepildījies mans vislolotākais sapnis - strādāt profesionālā kolektīvā! Un rezultāti neizpalika – koncertējām visā PSRS, kā arī Kubā, Afganistānā un Vjetnamā… Daudzas mūsu dziesmas plūca laurus „Mikrofona» aptaujās, vairākus gadus pēc kārtas ieguvām titulu - „Latvijas populārākais estrādes ansamblis”! Ar Borisa Rezņika un Valda Pavlovska kopdarbu „Atmostas Baltija”, piedaloties solistiem no Lietuvas un Igaunijas, piedzīvojām Atmodu, Baltijas ceļu, neatkarību... un galu galā arī Latvijas Valsts filharmonijas sabrukumu...”

LTV kameras gan nesekoja «Eolikas» ārzemju turnejās, bet ir fiksējušas daudz emocionālu kadru no «Eolikas» uzplaukuma laika.

Ap 1993. gadu, kad Viktors Zemgals kļūst par «Panorāmas»  «laika veci», sākas arī viņa šlāgerdziedātāja gaitas. 1996. gadā sieviešu sirdis kusa, skatoties staltajā māksliniekā, viņa maigajā tenorā un klausoties „Magnolijas ziedu”, un vēlāk: „Dāliju liesmās”, ”Atmiņu vējš”, „Sapnis”, „Ragana”, „Vasaras vīns”, „Veltījums draugiem” un citas. Viktors gan saka, ka pašam brīžam esot bijis grūti panest saldsērīgā šlāgerdziedātāja tēlu, tāpēc pēdējos gados ir gribējies parādīt kaut ko no vecā labā un mūžīgi dzīvā rokenrola.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

JAUNA SEZONA! «Daudz laimes, jubilār!» Mirdza Martinsone

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Peters

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Peters

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār!». Lāsma Kugrēna

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Guntis Veits

Daudz laimes, jubilār!