• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Vai pandēmijas dēļ kultūras notikumi kļūs par luksusa preci?»

Kultūršoks

Jaunais Rīgas teātris atcēlis biļešu atlaižu programmu, Dailes teātrī maksa uz atsevišķām pirmizrādēm sasniedz pat 70 eiro, savukārt neatkarīgo producentu rīkoto kultūras pasākumu cenas dažviet augušas par 15-20%. Vai pandēmijas dēļ kultūras notikumi kļūs par luksusa preci un vai cenu kāpums palīdz kultūras iestādēm izdzīvot - to vaicā šīs nedēļas #Kultūršoks.

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Tikai jāpatur prātā, ka "LUKSUSS" nozīmē ne tikai dārgs, bet galvenais - kvalitatīvs! Proti, ja es nopērku biļeti uz Dailes pirmizrādi par 70 eiro, un no tās mājās ejot domāju: nu, par šitik kvalitatīvu izrādi pat 100 vai 170 eiro nebūtu žēl maksāt! Vot TAD mēs varam runāt par "luksusa" līmeņa cenu "luksusa" līmeņa teātra uzvedumam. Protams, allaž jāpatur prātā, ka man turpat līdzās būs kāds skatītājs, kuram liksies, ka šī izrāde nebija pat 70 centu vērta. Varbūt tomēr pandēmijas laikā jākoncentrējas uz pandēmijas apkarošanu, bet mākslinieki tikmēr, kā vecajā labajā "'Dekameronā" lai patveras kādā vecā pilī, un tur viens otram kavē laiku ar savām mākslām, kamēr pāriet pandēmija, un viss atkal atgriežas vecās sliedēs...
Aija Puzarele
Vai nav ironiski, ka Dailes teātris, kas no valsts saņēma visvairāk naudas ir sadārdzinājis biļetes, kamēr Liepājas teātris, kas nesaņēma neko, neko nav sadārdzinājis? Varbūt tā ir utopiska doma, bet man vispār nešķiet pareizi, ka kultūras iestāde, kura saņem finansējumu no nodokļu maksātāju naudas, vēl no tiem pašiem cilvēkiem pieprasa maksāt lielas summas. Pareizi būtu variants- vai nu valsts finansējums un bezmaksas ieeja visiem ( vai simboliska maksa, lai nesanāktu par daudz tautas) vai teātri uztur tikai skatītāji un valsts atbalsts nepienākas.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Kultūršoks: «Autoriem pieaugs nodokļu slogs»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Autoriem pieaugs nodokļu slogs»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Vai Rīga ir graustu lielpilsēta?»

Kultūršoks