• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā apmācies, -10 °C, D vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

Šodienas jautājums - atbalsts ekonomikai Covid-19 krīzes laikā

Šodienas jautājums

Komentāri (1)

Laura Žukovska
Es neesmu pret ārkārtas situāciju – es saprotu, ka vēlamies preventīvi novērst Lietuvas, Čehijas un citu valstu scenāriju īstenošanos Latvijā. Bet es esmu pret nepamatotiem un nesaprotamiem ierobežojumiem, padarot vienus kolēģus vienlīdzīgākus par citiem.

Es vadu skaistumkopšanas uzņēmu SIA Bellus, www.epilacija.lv, jau 4 gadus – mēs sniedzam lāzerepilācijas pakalpojumus 2 kabinetos: Valmierā un Jelgavā. Kopā nodrošinām ienākumus 6 meistariem un 2 apkopējām. Visi meistari ir ar 1.-3. līmeņa med. izglītību, komandā ir arī ārsts dermatologs.

Visas vasaras garumā, mācoties no pavasara pieredzes, esam pastiprinātā apjomā iegādājušies gan visa veida dezinfekcijas līdzekļus (grīdām, virsmām, ādai), gan individuālās aizsardzības līdzekļus (cimdi, sejas maskas). Pierakstu esam izveidojuši tā, lai starp katru klientu būtu vismaz 20 min pauze, kuras laikā meistars visu dezinficē. Klienti savā starpā nesatiekas. Valmierā uz vienu klientu nodrošinām 20m2, Jelgavā - 18,5m2.

Mūsu populārākās procedūras, piemēram, padušu lāzerepilācija ar visu ģērbšanos un dokumentu aizpildīšanu ilgst vien 10 min, jo uz katru zonu proceduras laiks ir līdz 80 sekundēm. Klienti un meistars ir maskās – ja tiek veikta procedūra sejai (ko mēs esam gatavi uz ārkārtas situācijas laiku neveikt), tā arī ilgst ap 10 minūtēm.

Par visām procedūrām tiek izrakstītas kvītis un nomaksāti nodokļi. Mums nav melnās kases vai neoficiālo klientu. Mēs esam reģistrētu Veselības Inspekcijas reģistrā, īrējam telpas ārstniecības iestādēs ar pilnu koplietošanas telpu dezinfekciju.

Ar šo visu es vēlos raksturot situāciju mūsu uzņēmumā, kurš gribētu turpināt strādāt, jo izpilda un pat pārpilda visas pašreiz frizieriem noteiktās prasības. Ja jūs esat sieviete, tad friziera apmeklējums jums būs vismaz pusotra līdz divas stundas (izmazgāt, apgriezt/nokrāsot, ieveidot). Pašreiz nav nekāda epidemioloģiskā pamatojuma, kāpēc mūsu uzņēmums nevarētu strādāt, ja frizieri arī turpina darbu.

Ir grūti iedomāties, ka var klientam nokrāsot vai izmazgāt matus, atstājot uzvilktu sejas masku. Īpaši, ja maskas noturēšanai tiek izmantots tas pats audums, no kura ir uzšūta pati maska. Mazgājot tas paliek slapjš un rada diskomfortu klientam. Tāpēc uz mazgāšanas/krāsošanas laiku maska tiek novilkta. Tāpat, ja mati ir jāapgriež – gumijas aiz ausīm to var vienkārši traucēt izdarīt.

Es vēlos apelēt pie VM, SPKC, MK veselā saprāta un loģiskās domāšanas - lūdzu, ļaujiet mums turpināt darbu!

Ja epidemioloģiskās izpētes ietvaros ir secināts, ka skaistumkopšanas nozare būtiski palielina vīrusa izplatību – slēdziet ciet visu nozari. Vai arī ar skaitļiem un faktiem pamatojiet, kāpēc kāda viena grupa var būt vienlīdzīgāka par citām. Ja šāda pamatojuma nav – ļaujiet mums strādāt. Nosakiet paaugstinātas prasības visai nozarei – kas tās var izpildīt, lai strādā, bet, kas nevar izpildīt – lai iet dīkstāvē un saņem atbalstu.

Visi citi varianti rada nevajadzīgu pretestību nozarē, kas jau ir novedis pie nelegālā darba mājās. Tie, kuri dara lietas neoficiāli atkal ir ieguvēji. Tas nav saprātīgi, tas grauj iedzīvotāju cieņu pret Ministru kabinetu, Veselības ministriju, SPKC un valsti kopumā.

Cerībā uz Jūsu ātru reakciju, labojot aplamos noteikumus,

Laura Žukovska-Supe

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!