• Svētdiena, 2020. gada 9. augusts
  • Vārda diena: Madara, Genoveva, Genovefa
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Zaļā Atmoda

Melu laboratorija

Sirdsapziņa, kā zināms, ir ļoti labi audzināta un drīz vien atstājas no tādiem, kuri nevēlas tajā ieklausīties. Padomju varas uzvaras gājiens Latvijā pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados iezīmējās ne tikai ar saimniecisko un ekoloģisko katastrofu. Tā milza arī tīri cilvēciskajās vērtībās un attiecībās. Tolaik Latvijā sāka rosīties cilvēki, kuri bija pret piedraņķētiem ūdeņiem, pamestām un izdemolētām baznīcām, nolaistiem arhitektūras un kultūras pieminekļiem, pret tautas atmiņas zaudēšanu un pamatvērtību deficītu. Pasaulē tolaik tādus sauc par zaļajiem. Latvijā viņi sevi piesaka kā «Vides aizsardzības klubs».

Komentāri (5)

Andra Kaupe
''saspēle'' starp VAK un KGB patiešām kaut kādā mērā notika, bet tā nebūt nebija ''spēle uz vieniem vārtiem'' - ne tikai čeka ietekmēja VAK, bet arī VAK mēdza piespēlet čekai nepatiesu vai nepilnīgu informāciju, un laiku pa laikam tīri labi izdevās kada epizodē šamējos apvest ap stūri. Kurš bija ziņotajs, kurs dubultaģents, kurš blefoja, kurš bez vainas tika turēts aizdomās - pilnība jau to nekad neuzzināsim. Bet to, ka spēle bija krietni daudzšķautņaināka, nevis vienkārši ''baltie'' pret ''melnajiem'', gan derētu ņemt vērā.
Raimonds Belts
Belts ēda līdaku kotletes.....................
liidaka
JA TAUTA BŪTU ZINĀJUSI RIETUMVALSTU SLEPENOS LĪGUMUS AR KRIEVIJU PAR BALTIJAS UN CITĀM KRIEVU OKUPĒTAJĀM VALSTĪM PĒC 2.PASAULES KARA,

KO NEZIN JOPROJĀM,
BET ČEKĀ GAN JAU ZINĀJA, VISMAZ KĀDOS LĪMEŅOS,
TAD GAN TAUTA BŪTU MODUSIES PILNĀ SPĒKĀ, UN VISS BŪTU AIZGĀJIS PA PAREIZO UN TAISNĪGO CEĻU.
liidaka
Visa taisnība nav arī Raimondam Beltam.
VAK iekustināja tobrīd lielāko iespējamo tautas uzdrošināšanos, tātad - obligāti nepieciešama lieta, protamies novērtēt.
Labi atceros vismaz 2 brīžus, kad man ļima kājas, trīcēja valoda un pa muguru straumītē tecēja sviedri līdz asteskaulam. Un nebiju no riskam vispakļautākajiem.
Laiks cerības spraudziņu pavēra, un VAK tajās durvīs kāju iebāza, tauta sekoja. Paldies tiem, kuri bija drosmīgāki par mani. Protams, ne tiem drosuļiem, kuriem bija čekas "broņa".
Iedrošināšana nevarēja notikt vienkārši, TOMĒR NOTIKA.
Pa "pareizo" čekas ceļu, Latvijas lietas aizgāja 90.gadu vidū, un tā nu gan bija un joprojām ir MELU RŪPNĪCA.
Es toreiz sevi novērtēju kā galīgu nejēgu politikā, un pamatoti. Atgriezos savā vecajā nepievienojušamies ādā un ietrausos izdzīvošanas vāveres ritenī.
Ko izdarīja Belts?
Raimonds Belts
Nav nekāds noslēpums, ka tā saucamā (VAK) vadībā bija divi PSRS VDK ziņotāji, un, ka, klubs bija tautas "tvaika" nolaišanas mehānisms, precīzi sakot, tautas masām, viņi parādīja pareizo ceļu (pa kuru iet)... Tas pats sakāms arī par Helsinki - 86 dibinātāju Linardu Grantiņu... Čalis nevarēja un nevarēja emigrēt no PSRS, apprecējās ar Volgas vācieti, nelaida ārā no PSRS, ak vai?! 1987. gadā (pirms 18. novembra) vajadzēja nodot savus ideālus, iesaistot grupā komuņāgu Vidiņu un augsta ranga VDK darbinieku (spēlēs ar trimdas latviešiem) Žukovski, ceļš bija vaļā... Grantiņš izbrauca no Latvijas Padomju soc. rep. ar augsti paceltu galvu - 1988. gada februārī.......... Atmodas trubadūri, jāsmejas, vai!?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija. LTF

Melu laboratorija
Anotācija

«Melu laboratorija» 27. janvārī. LTF

Melu laboratorija