Raksturā un garā spēcīgās sievietes un policijas izmeklētājas Eimijas Silvas lomas atveidotāja ir britu aktrise Sarana Džounsa, kura filmējusies dažādos atzītos britu seriālos, tostarp “Skots un Beilija”, “Džentlmenis Džeks” un “Daktere Fostere”, par Fosteres lomu iegūstot vairākas kino balvas, tostarp BAFTA balvu “2016. gada labākā aktrise”.

Seriāla ideja radās producentam Džordžam Aza-Selindžeram, kurš kādā intervijā uzrunāja scenāristu Tomu Edžu, lai piedāvātu radīt TV seriālu par zemūdeni. Viņu iedvesmojusi Lielbritānijas zemūdenēs dienējošo komandu ikdiena.  Seriāls tika filmēts galvenokārt Skotijā. Seriāla veidotāju komanda radījusi arī seriālu “Dienestu pildot” (“Line of Duty”).

Pirmo seriāla sēriju noskatījušies vairāk nekā 10 miljoni skatītāju, padarot “Sazvērestību zemūdenē” par gada visvairāk skatīto BBC jauno seriālu. 

1. sērija

Pie Skotijas krastiem noslēpumainos apstākļos pazūd zvejas traleris. Tajos pašos ūdeņos atomzemūdenē “Vigil” iet bojā kāds apkalpes loceklis. Vai abi negadījumi ir saistīti? Zemūdene nedrīkst pārtraukt militāro misiju, tāpēc policijas izmeklētājai Eimijai Silvai jādodas uz zemūdeni. Viņai nākas iepazīt pavisam jaunu vidi un apstākļus, turklāt armija nebūt nav sajūsmā par policijas iejaukšanos. 

Vigil. Lielbritānija, 2021.

Scenārija autors: Toms Edžs.

Režisors: Džeimss Strongs.

Lomās: Sarana Džounsa, Roza Leslija, Šons Evanss, Patersons Džozefs, Adams Džeimss u.c.

16+