• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

1:1 Inga Sprinģe : Imants Parādnieks

1:1

Komentāri (21)

Nils Graustiņš
Sapratu! Parādnieka kungs lobē nedzimušu bērnu intereses! Lobijs!
Nils Graustiņš
Vai es nepārklausījos, saprazdams, ka Parādnieka k-gs lobē brīvprātīgo darbu?
Gita Morris Vāgenheima
Žēl, ka viņam nedeva iespēju izteikties par lietu. Protams, arī kungam Parādniekam vajadzēja ierasties studijā ar visiem tiem materiāliem un grafikiem, uz kuriem viņš vairākkārt atsaucās, sacīdams: diemžēl neiedomājos paņemt līdz tos vai tos datus. Žurnālistam allaž jāpatur prātā trīs "i" - informēt, izglītot, izklaidēt, no kuriem divi svarīgākie un būtiskākie ir tie, kas attiecas uz saturu - informēt un izglītot. "Izklaidēt" vairāk attiecas uz formu, proti, uz to, KĀ mēs informējam un izglītojam, KĀ protam piesaistīt skatītāju un klausītāju interesi, pārliecināt viņus un likt viņiem noticēt. TV un radio šī forma ir prasme uzdot jautājumus precīzā, izkoptā valodā; un - prasme klausīties.
Gita Morris Vāgenheima
Ja raidījuma anotācijā teikts: "Uztraucoties par Latvijas demogrāfiju, [Parādnieks] vēlas panākt, lai sievietēm pirms aborta veikšanas papildus būtu jāapmeklē speciālisti, savukārt tiem, kuriem nav bērnu, tiktu piemērots speciāls bezbērnu nodoklis. Vai šie ierosinājumi apturēs latviešu izmiršanu?" - tad intervijas sākumā izpalika statistika par mirstību/dzimstību; priekšlaicīgu grūtniecības pārtraukšanu un par bezbērninieku skaitu un statusu Latvijā. Tas ir nopietns VALSTISKS jautājums, ko atbildīgs žurnālists nedrīkstētu noreducēt līdz personīgas nepatikas vadītiem uzbudināti sašutušiem uzbrukumiem - tā arī nesapratu, par ko tieši. Ja valsts likumdevējorgānā top LIKUMS par to, kā novērst priekšlaicīgas grūtniecības pārtraukšanu, tad acīmredzot ir sasniegts kaut kāds kritiskais punkts, par ko arī būtu gribējies dzirdēt kunga Parādnieka skaidrojumu. Atļaušos piebilst, ka raidījuma viesis uz raidījuma vadītājas fona atstāja ļoti labi iespaidu. Žēl, ka viņam nedeva iespēju izteikties
Imants Parādnieks
Gitas teiktais + žurnālistei jājautāt tā - lai klausītāji - uztvertu nianses - kur/kādi skaitļi -panāks to - ka bērnu mammas pensija - izlīdzināsies ar kolēģi - pensionēto jaunkundzi.
Spriņģe to - nevienam paskaidrot pēc raidījuma - nevarēs. Jautājumu burzīgums - virsū uz nebeigto atbildi - liecību dod : "A man - Spriņģei - tas - nav - tas! Par ko mani slavēs un man - naudu maksās!"
A - kas tad, Inguci?
"Prātīga rīcība" - Rainis?
Dace Demme-Vimba
Pilnībā atbalstu ideju par bezbērnu nodokli kaut vai tā iemesla dēļ, ka maniem beŗniem būs "jāuztur" tie, kuriem bērnu nav.
Jolanta Strausa - jūs laikam pārstāvat radikāli kristīgu organizāciju vai arī esat ārkārtīgi neiecietīga pret liberālismu.
Spriņģes kundze labi novadīja raidījumu un mēŗktiecīgi centās pierādīt, domāju - arī pierādīja, Parādnieka lobiju.
Parādniekam iesaku apsēsties un klusumā pārdomāt cik bezjēdzīga ir šī ideja par konsultācijām, kurām jāiet cauri sievietei, kura jau ir pieņēmusi skaidru lēmumu.
Andris Upenieks
Inga Spriņģe strādā profesionāli. Vienīgi jautājumi varēja būt asāki. Diemžēl Parādnieks atstāja iespaidu, ka cilvēks atnācis uz studiju, neapjautis, kas viņš ir un ko te meklē. Arī demagoģija paprasta, jo tāda ir demagoģija, kurā klausoties, liekas, ka viss pareizi, bet nekas tur nav pareizi...
Arī to deputāts neredz, ka vaina galvās, kurām jāsaprot, kā nenonākt pie negribēta bērna situācijas, nevis ar varu uzspiest obligātu (lobētu) psihoterapeitu, kura padoms nokavēts un nebūs izšķirošs. Bet visas jezgas pamatā atkal vecie centieni - patukšot nodokļu maksātāju kabatas jauniem "projektiem". Piedevām no vīrieša puses ļoti nevīrišķīgi uztiept sievietēm to, ko viņas nevēlas...
Kate Ozola
Aborts tās jau ir tikai sekas, diemžēl ne skolā ne īsti visās ģimenēs izrunā kas ir sekss un ka tā ir arī atbildība, tā ir mīlestība, lai arī visi grib pierādīt pretējo.
Lai cik komiski nebūtu, ļoti daudzi vēl tagad nezina kas īsti ir kontracepcija un kam tad ir domāti prezervatīvi, un vispār kā var palikt stāvoklī. Ir pārāk daudz mītu,
Ir jāizglītojas.
Tā pat, daudziem ir lielie brīnumi kas ir Avārijas kontracepcija. Ja šīs tabletītes būtu valsts dotētas, līdz abortiem daudzās situācijās nemaz netiktu.
Un nav tā, ja būtu jāiziet visi tie obligātie ārsti utt. tad tas novilcinātu laiku tik tālu, ka sieviete abortu nemaz nevarētu veikt?
Daina Bērziņa
Vīrietis cīnas,lai atvieglotu sievietēm dzīvi,bet sieviete žurnāliste ar putām uz lūpām cīnas pret. Komiski.
Elina Karkla
Es ļoti ceru, ka žurnālisti sāks kritiski izvērtēt savu darbības veidu, jo pretējā gadījumā šī brīža darbības veids, kur iedzīvotājiem tiek masveidā uzspiests viens šaurs popkultūrā balstīts viedoklis, ne ar ko neatšķiras no Krievijas mēdiju politikas.
Elina Karkla
Sprinģes kundze, vai iestāties par tradicionālajām vērtībām tagad skaitās radikāli? Līdz šim man šķita, ka žurnālistu profesionālisms balstās uz jautājumu vispusēju analīzi, nevis uzskatu balstīšanu vienā šaurā popkultūras aspektā. Tādām organizācijām kā "Papardes zieds", "Marta" un privātpersonām Solvitai Olsenai un Ingrīdai Circenei neviens nav devis ekskluzīvas tiesības pārstāvēt VISU Latvijas sieviešu viedokli, lai arī kā viņām gribētos, lai tā būtu. Demokrātiskā valstī politiskie jautājumi tiek lemti, saskaņojot valsts un indivīdu intereses, kas dotajā gadījumā arī tiek darīts. Ja (kā Jūs sakāt) I.Paradnieka kungs lobētu pro-life organizāciju viedokli tiešā veidā, tad tiktu runāts par abortu aizliegumu kopumā, bet par to taču netiek runāts! Vai ne? Runa ir par atbalstu sievietēm vienā no dzīves svarīgākajiem mirkļiem. Ja valstij uz iedzīvotāju rēķina ir jārisina jautājumi, kas saistīti ar neauglību, kas radušies pēs aborta veikšanas, tad ir tikai loģiski, ka valsts piedāvā iespēju
Kristine Meola
man gan liekās, ka Sprinģes kundze pārāk maigi intervēja Parādnieka kungu. Netika uzdoti pietekoši daudz jautājumi par sociāli-ekonomsiko stāvokli, dēļ kā vairums sieviešu izvēlās spert šo smago soli.
Ko darīt vientuļai sievietei, kurai nav stabila partnera un piemēram ir pievīlusi kontracepcija? Aiziet uz bezmaksas psihoterapeita konstultācijām, ļauties perunāties uz bērna laišanu pasaulē un KAS NOTIEK PĒC TAM? Kas viņai palīdzēs? Dzīvos no svaiga gaisa un dieva mīlestības?
Un kāds ir mērķis bezmaksa jurista konsultācijām? Saganīt bērna tēvu un piespiest maksāt alimentus abu neplānotajam bērnam?
Sāksim varbūt ar to, ka radīsim valstī drošu vidi ģimenēm ar bērniem, ieviesīsim juridisku terminu-vientuļais vecāks. Aborti atkritīs patši no sevis. Kamēr tā visa nav, Parādnieka kungs varētu aizvērties!
Problēma jārisina no otra gala, bet acīm redzot uz to šis kungs ar saviem biedriem nav spējīgs...
JolantaStrausa
Te ir daudz jomu kur strādāt!
Es nepiederu nevienai reliģiozai “kolonijai” man ir vīrs un trīs bērni un ar seksuālo dzīvi arī viss ir kārtībā – ja kādam ienāks prātā norādīt uz tās trūkumu. Un mani nav zombējusi neviena reliģiska vai nereliģioza organizācija, es neesmu pazīstama ne ar vienu no Parādnieka “kompānijas”. Cilvēkam vērtības vai nu ir, vai nu nav. Var dzīvot kā dzīvnieki, bet tad gan nav galīgi vajadzīgi nekādi raidījumi ar banāliem saturiem, jo tie kļūst banāli tajā mirklī, kad jūs sēžat uz mēslu kaudzes un braši to aizstāvat un paralēli sakāt, ka mēsli ir jāizmēž, neloģiski, vai ne :)?
JolantaStrausa
Un te jāliek uzsvars tieši uz nopietni domājošām, strādājošām, sociāli nodrošinātām sievietēm, kuras nevar laist pasaulē “kreiso” bērnu. Mēs te tiešām nerunājam par morāli? Vai morāle, ģimenē abpusēja cieņa un uzticība ir radikālu, reliģisku fanātiķu sludināta dogma?
Globālai šīs problēmas atrisināšanai, abortu atbalstīšana nav izeja, kā arī abortu aizliegšana nebūtu izeja, ja cilvēkiem TV un citi mēdiji nezombētu seksa revolūcijas ideju, tad iespējams, jūs Spriņģes kundze būtu spiesta mainīt profesiju, bet tā, kā jums ir izdevīga visa šī jezga, tad pārmest par vēlmi būt populārai un aizpildīt savu iekšējo uzmanības trūkumu, būs laikam nevietā :)
“Jāpopularizē ir normāls ģimenes modelis!” Kas te ir nesaprotams, nosodāms vai dīvains?
JolantaStrausa
Savukārt ar izglītošanu par kontracepciju nodarbojas ģimene, kas gan jāsaka, ir visai vienaldzīga pret negribētā bērna likteni un to nedara, kā arī skola, kur ir veselības mācība, anatomija utt.
Un vēl, lai sievietei nevajadzētu Obligāti apmeklēt speciālistus pirms aborta, viņai obligāti vajadzētu zināt par ģimenes vērtībām, ģimenes uzdevumiem, ģimenes plānošanu, mātes pienākumiem, un galu galā par bērna ieņemšanas nozīmīgumu, par to, ka to nedrīkst darīt dzērumā un ar kuru katru, pagadījušos partneri. Viņām obligāti būtu jāzina, ka bērna ieņemšana ir nozīmīgs process ne tikai uz tuvības akta laiku, bet arī tālāko Visu dzīvi. Tad nevajadzēs Pēc seksa apmeklēt psihologu un runāt par Atbildību!
JolantaStrausa
Vai jums Spriņģes kundze, neienāk prātā, ka paskaidrojošās vēstules, piemēram, no veselības ministrijas, jums sūta sieviete, kam ļoti patīk sekss, bet nepatīk atbildība? Un turklāt jums šī, vēstule, noteikti nav ne pirmā, ne pat 10. no konkrētās personas veselības ministrijā, jo vēstules dažos vārdos bija jūtams familiārisms, ko vairs nevar vērtēt kā objektīvu, pārliecienošu informāciju. Kā arī ne vienmēr pie atbildēšanas uz vēstulēm, tiek pašas kompetentākās personas :), jūs taču to lieliski zināt! Spriņģes, kundze, jūs arī uzklausāt, (es ceru) viedokļus, bet sabiedrībai pasniedzat tos un tā, kā tikai jūs to uztverat un saprotat, tādā veidā ietekmējat sabiedrības viedokli, jo jūs taču labi zināt, ka politiķi nav populāri pat tad, ja viņiem ir taisnība. Šādas diskusijas nav objektīvas, diemžēl!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

1:1. Gundars Rēders: Guntars Račs 3

1:1
Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Guntars Račs 1

1:1

1:1 Gundars Rēders: Uga Dumpis

1:1
Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Uga Dumpis

1:1