• Ceturtdiena, 2021. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā skaidrs, +12 °C, Z vējš, 1m/s
LSM Bērnistaba

V.I.P. 10. maijs. Otrais pusfināls. Administratīvās justīcijas erudīti

V.I.P.

Četrdesmit minūtes pavadīsiet spraigi, saturīgi, ar labām emocijām. VIP ložā pie Uģa Joksta – administratīvās justīcijas pārstāvji.

Kapteiņiem Miķelim Zumbergam un Arvīdam Dravniekam kopā ar komandām būs jāmeklē atbildes uz jautājumiem par Baraku Obamu, Deividu Boviju, Nāves ieleju, puču, Panamas kanālu, Skrundu.

Miķelis Zumbergs – komandas kapteinis, ilgus gadus bijis uzticīgs administratīvajai justīcijai. Tagad meties izaicinājumā un kļuvis par Ekonomisko lietu tiesas tiesnesi. Brīvajā laikā apvieno ultramaratonu skriešanu ar kora dziedāšanu.

Jānis Geks – jurists, senatora palīgs, arī sertificēts pirtnieks, labprāt laiku pavada pie dabas, vislabāk pie jūras. Interesē veselīgs dzīvesveids, rūpes par fizisko un garīgo veselību. Patīk ceļot – doties tuvos un tālos svētceļojumos.

Eva Vīksna – bijusī Miķeļa kolēģe, ilgstoši strādājusi tiesu sistēmā par senatora un vēlāk Satversmes tiesas tiesneša palīdzi, bet nu devusies jaunos izaicinājumos. Brīvajā laikā patīk doties pārgājienos, skriet un atklāt neierastus hobijus.


Arvīds Dravnieks – komandas kapteinis, padomju laikos studējis teoloģiju, ir maģistra grāds tiesību zinātnē. Valststiesību eksperts, pasākumu rīkotājs, piemēram, LAMPAS sarunas Cēsu Izstāžu namā. Joprojām grūti atbildēt uz jautājumiem ar «jā» vai «nē». Savu dārzu veido tikai no draugu dāvinājumiem!

Jautrīte Briede – tiesību zinātņu doktore, Augstākās tiesas senatore un LU Juridiskās fakultātes profesore. Labprāt atpūšas, strādājot dārzā, ceļo, sēņo. Ir nobraukusi 800 km ar velosipēdu pa Maroku, peld, slēpo un trīs reizes nedēļā 2 minūtes stāv uz galvas!

Valda Zommere – administratīvajās tiesās strādā no savas pirmās darba dienas, šobrīd ir Administratīvās apgabaltiesas tiesnese. Ziemā slēpo, rudenī sēņo. Patīk teātris un koncerti, interesē astroloģija un ezotērika.

Komentāri (4)

Ēvalds Krievs
Pilnīgi piekrītu Ivaram. Labi vēl, ka skatītājas Smirnovas jautājums bija ielikts pusfināla spēlē. Finālā par šādu spēlētāju piesmiešanu kreņķis būtu 3000 reižu lielāks...
Patiesi, nevienā no papildiespējām ne ar pušplēstu vārdu nebija aprakstīts jautājumā prasītais "AR KĀDU NOSAUKUMU to (gambītu) iekļāva oficiālajā atklātņu sarakstā pēc FIDE kongresa 1934. gadā?". Pareizā atbilde "LATVIEŠU gambīts" palika bez mazākā uzvedinājuma.
Komanda, kurai tika uzdots šis jautājums, nebija no tām glupākajām. Domāju, ja kaut viena no trim izmantotajām papildiespējām būtu kaut cik jēdzīga, pareizā atbilde nebūtu izpalikusi.
Ļ. cien. un a. god. jautājumu iesūtītāji! Labi pārdomājiet jautājumus un papildiespējas!
Ļ. cien. un a. god. rediģētāji! Ar kaulainu un nežēlīgu aci cenzējiet iesūtītos jautājumus un papildiespējas!
LTV1VIP
Fototoattēlus ņemam no oficiālas vietnes shutterstock, ar kuru LTV ir lsadarbības līgums. Izrādās , šoreiz attēls ir kļūdaini parakstīts kā Nāves ieleja. Protams, atvainojamies! Taču VIP komanda savās diskusijās nepieminēja Monumentu ieleju, jebkurā gadījumā atbildi ieskaitīt nevarējām!
Ivars Mauriņš
Šoreiz par skatītāju iesūtīto jautājumu un papildiespējām. Un konkrēti par Smirnovas "latviešu gambītu".
Jautājums ir ļoti vienkāršs un reizē neslikts. It sevišķi tiem, kas šahu spēlē labāk, kā iesācēju līmenī jebšu nespēlē nemaz (kā VIP dalībnieki).
Lielākā sāpe šoreiz ir papildiespējas, kas dalībniekiem nepalīdzēja neko. Un proti - 20p. (upurē bandinieku...) , bet tas jau ir pateikts pašā jautājumā (jo gambīts ir figūras upuris atklātnē!); 40p. - atkal tikai atkārto jautājumā jau ietvertos 2 gājienus; 70p. piemin tikai cienījamo Kārli Bētiņu, bet nekādi neuzvedina uz atbildi "latvieši". Piemēram, ja 70p. saistītu ar G.Merķeļa darbu par latviešiem, tad būtu vērts tērēt šo dārgo papildiespēju.
Tagad sanāca, ka tiem, kas šahu nespēlē, 130p iztērēti bezjēdzīgi. Jāsaka, ka arī agrāk ir bijušas 70p. papildiespējas, kas nepalīdz absolūti neko!
Atliek secināt, ka jautājuma iesūtītāja ir tikai vārds vārdā norakstījusi Vikipēdijas datus, pati šahu diez vai spēlē (un pārbaudītāji arīdzan!) un tādēļ tāds bēdīgs rezultāts...
Un nobeidzot par U.Joksta "tutināšanu". Šī familiārā uzruna vecāka gada gājuma cienījamiem cilvēkiem savu mērķi diez vai attaisno un nav vērtējama kā īsti džentlmeniska. Katrā gadījumā citos TV raidījumos tas nav pamanīts.
Guntra Parstrauta
Fotogrāfijas jautājumā nepareiza atbilde. Attēlā ir Monumentu ieleja nevis Nāves ieleja!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

V.I.P. 5. jūlijs. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 28. jūnijs. Otrais pusfināls 1

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 5. jūlijs. Fināls 1

V.I.P.

V.I.P. 21. jūnijs. Pirmais pusfināls 2

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 28. jūnijs. Otrais pusfināls

V.I.P.