• Piektdiena, 2020. gada 2. oktobris
  • Vārda diena: Skaidris, Ilma
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Cytaidi latviskais. 10. augustā

Cytaidi latviskais

Šajā "Cytaidi latviskais" stāstā, kas ēterā būs laikā, kad svētceļnieki dodas uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, ieskatīsimies vienas  draudzes - Pieniņu  Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvesta Aigara Bernāna ikdienā. Raidījuma vadītājs  dzejnieks, katolis Valentīns Lukaševičs sekos līdzi gan rīta dievkalpojumam Pieniņu baznīcā, gan kristībām, iesvētībām, gan kopā ar priesteri piedalīsies Latgales ceļmalas krucifiksa iesvētīšanā, kur satiks dzejnieku Uldi Bērziņu un viņa dēla ģimeni, kas kļuvusi piederīga Latgalei. Ieklausīsimies kā priesteris vērtē laicīgo un garīgo, kādu redz Latgali un cilvēkus, kuri katoliskajā Latgalē bieži ver baznīcas durvis.

Riebiņu  pagasta Pieniņos senā koka baznīca celta 1806.gadā, tā  saglabājusies līdz mūsdienām, bet  tiek izmantota kā noliktava. 1936.gadā prāvestam J.Kiseļevskim kūrija lika uzbūvēt jaunu baznīcu ezera krasta citā vietā. Šī baznīca celta no cementa ķieģeļiem, 1939.gadā pabeigti galvenie būvdarbi, tā iesvētīta un veltīta Jēzus Sirds godam un sv. Annas aizbildnībai. Šobrīd tajā kalpo priesteris Aigars Bernāns.

Aigars Bernāns par priesteri kļūt ir gribējis vienmēr. Bērnībā kopā ar vecomāti regulāri apmeklējis dzimto Bērzgales baznīcu Aglonas pusē un pēc dievkalpojumiem, kad tantiņas jautājušas: „Dēliņ, vai tu arī būsi priesteris, kad izaugsi liels?” atbilde bijusi pārliecinošs – „jā”.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki 2

Cytaidi latviskais

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais

Citādi latviskais. Latgales godi. Talkas

Cytaidi latviskais