• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Stikla pils»

Spēlfilmas

Biogrāfiskā drāma vēsta par ģimeni, kurā rakstniece Dženeta Volsa uzaug kopā ar brāli un abām māsām. Vecāku ekscentriskais dzīvesveids un atteikšanās no vispārpieņemtajiem rāmjiem rada apstākļus, kuros ģimenei nākas nemitīgi mainīt dzīvesvietu un bēguļot no FIB. Dženetas māte ir māksliniece, kurai vairāk rūp gleznošana, nevis pusdienu gatavošana, bet tēvs – alkoholiķis un sapņotājs, kas stāsta bērniem aizraujošus stāstus, atraisot fantāziju un novēršot uzmanību no skarbajiem dzīves apstākļiem.

Filmas «Stikla pils» scenārija pamatā ir amerikāņu rakstnieces Dženetas Volsas memuāri. Grāmata izdota 2005. gadā, tulkota 22 valodās un līdz šai dienai pārdota gandrīz trīs miljonos kopijās. Starp panākumiem jāpiemin – atrašanos «The New York Times» Labāk pārdoto grāmatu sarakstā kopumā 261 nedēļas pēc kārtas, kā arī vairāki saņemtie apbalvojumi – Amerikas Bibliotēku asociācijas «Alex» balva, «Grāmatas labākai dzīvei» (Books for Better Living Award) un «Kristofera balva» (Christopher Award), ko pasniedz autoriem, kuru grāmatas «atspoguļo cilvēces gara augstākās vērtības».

Filmas režisors ir Destins Denjels Kretons («Short Term 12»), savukārt galvenajās lomās – «Oskara» balvas laureāte Brī Lārsone («Istaba»), «Oskara» balvas nominante Naomi Votsa («Malholanda ceļš», «21 grams») un Vudijs Harelsons («Krāpšanas ilūzija», «Nācija pret Leriju Flintu»).

Glass Castle.

ASV, 2017

Rež: Destins Kretons

Lomās: Naomi Votsa, Vudijs Harelsons, Brī Lārsone, un citi

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Parazīts. Drāma (16+)

Spēlfilmas

Oļegs. Drāma. Oriģinālvaloda (16+)

Spēlfilmas

Oļegs. Drāma (16+)

Spēlfilmas