Emocionāli un piepildīti ir aktiera stāsti par māti un viņu īpašo mīlestību – saldumu veikala pārdevējai Vilhelmīnei Cilinskai viņš piedzima 20 gados, vecāki ātri izšķīrās, un tēvs Alfrēds viņu neuzaudzināja. Māte bija viņa pirmā aktiera darba vērtētāja, tas Gunāram bija ļoti svarīgi. 

Gunāra spēja no meža izstrādes meistara kļūt par aktieri ir apbrīnojama – viņa kursu Teātra fakultātē audzināja  leģendārā režisore un pedagoģe Vera Baļuna. Cilinska ienākšana 1955. gadā Drāmas (tagad Nacionālajā) teātrī vēl slavas spožumu nesolīja, un to viņš nopelnīja pamazām, ar ļoti cītīgu darbu. Un skaistas lomas viņam burtiski bira…

Kā savas dzīves un pasaules izjūtas redzējums ir režisora Gunāra Cilinska deviņas filmas. Milzu atzinību un popularitāti iemanto jau viņa pirmā filma “Ezera sonāte” (1976). Cilinskis nevairījās no melodrāmas un sentimenta, jo tas bija viņā pašā. Režisora un aktiera radošie kolēģi dokumentālajā filmā dalīsies ar piedzīvoto filmēšanas laukumā, personīgām detaļām darba procesā un saviem vērojumiem. 

Režisors: Guntis Lēmanis.

Scenārija autore: Ilze Strenga.

12+