• Ceturtdiena, 2020. gada 20. februāris
  • Vārda diena: Smuidra, Vitauts, Smuidris
  • Rīgā +5.7°C, - vējš 0m/s, 762mm Hg, 78%
LSM Bērnistaba

Kuldīgas vecpilsēta un Aglonas bazilika

Adreses

Tūrisma mekas Kuldīga un Aglona. Vienai vecpilsēta, otrai — bazilika. Kā katra glabā un kopj savus vēstures dārgumus, kas patiesībā pieder mums visiem?

Atrodi raidījumā aplūkotās adreses kartē un pievieno tai arī savus atklājumus: adreses.lsm.lv

Komentāri (13)

Inta Juška
Paldies, fantastisks raidījums ! Kā katolis un svētceļnieks skumstu par sakropļoto Aglonu.Visu nakti skatījos šos raidījumus ( ļoti reti skatos TV). Malači ! Kur jūs bijāt agrāk ? Strādājiet ,vēl ir vietas ,kuras varbūy var izglābr .
Vineta V.
Paldies, ka aktualizēt Aglonas jautājumu, beidzot cits skatījums uz Baznīcas rīcību!
Guntis Šūpulnieks
Nekādas izpratnes par būtību. Ķibild, ar tekstu: katoļu baznīcas vadības arguments skan kā no tumsonīgajiem viduslaikiem- baznīcai Jākalpo reliģiskiem nevis vēsturiskiem mērķiem - tu iespļāvi ģīmī visiem svētceļniekiem un vienlaicīgi pasvītroji to,ka Tu nesaproti par ko runā...Skumji, ka par nodokļu maksātāju, kas, ir gan katoļi, gan luterāņi, naudu, tiek taisīts raidījums, kur kaut kādam viensētniekam, ļauj gāzt ārā savus vēsturiskos komplekus...
Agnese ex. Agloniete
Ingūna Vucena, kur Aglonā un kad redzēji, ka kāds lidinātos ar helikopteri? Ja nu vienīgi Romas pāvests Jānis Pāvils II ar helikopteri tika atvests uz Aglonu. Tikai tas helikopters nebija vis par baznīcai ziedoto naudu pirkts. To valsts nodrošināja. Tā ka, mīļā, pirms gvelz, pārbaudi, kādas baumas izplati.
Andis Alksniņš
cik zinu, tad šos raidījumus taisa Vides filmu studija!
Ingūna Vucena
Gunti,Tev nepavisam nav taisnība. Nevajag būt par ticīgu vientiesi. Vai tad Aglonā nebija baznīcas vadītājs,kurš braukāja ar helokopteri,kurš bija pirkts par baznīcai ziedoto naudu? Lūk arī izskaidrojums,kāpēc baznīcu remontēja tā - ''ķap-ļap''. Kuldīgai ir noveicies ar saimnieku.

Guntis Šūpulnieks
Ķibilds par miljonu nav ticis augstāk, padod tik pieminekļus, lai būtu Labi, velk uz nekrofiliju...raidījumam ir forma, saturs smako...pēc izskata tāds inteliģents jaunēklis
Silvija Kotāne
Būtībā tās nav salīdzināmas, jo atslēgvārds jau sākumā, ka Kuldīga arī padomju laikos bija kultūrpieminekļu pilsēta. Jums vajadzēja redzēt (gūt liecības, aprunāties ar cilvēkiem) ko padomju gadi Aglonas bazilikai ienesa, kādā stāvoklī viss bij. Bet varbūt tāds arī raidījuma mērķis - uzjundīt kā varēja būt un arī domāt kādas iespējamās alternatīvas?
Agnese ex. Agloniete
Mans viss komentārs laikam bija par garš, tāpēc pabeigšu domu. Jūs raidījumā minējāt, ka rekonstrukcijas laikā esot nojauktas 20 vēsturiskas mazstāvu ēkas. Kur? Būtībā tur bija tikai 4-5 pussagruvušas ēkas, kas tika nojauktas. Un visiem iemītniekiem tika nodrošināta cita dzīves vieta. Ķibilda kungs, Jūs manu dzimteni faktiski nosaucāt par miskasti. Jūs esat aizvainojis ne tikai mani, bet daudzus. Tas prasītu vismaz tikpat publisku atvainošanos.
Agnese ex. Agloniete
Alksnis Koks, kur Jūs ņēmāt, ka viss ir taisīts bez projekta? No Ķibilda teiktā? Kāpēc tad Ķibilds nepajautāja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības biedrībai? Pats gudrāks izklausās. Sienu krāsojumu ar to tā saukto "marmora" imitāciju atceros no savas bērnības. Kā tad vajadzēja nokrāsot? Ar rullīti vienā tonī?
Andis Alksniņš
Bet tas jau nemaina lietas būtību, ka Aglonas bazilika ir pārvērsta lētā eiroremonta būvē! Biju tur augustā - tas sienu krāsojums ar neveiksmīgo "marmora" imitāciju izskatās lēti. Otrkārt, ja viss tika darīts bez projekta, tad tas ir noziegums pret arhitektūras pieminekli.
Agnese ex. Agloniete
Raidījums nekāds. Esmu dzimusi un uzaugusi Aglonā. Par Aglonu nepastāstīja neko, izņemot kaut kur sagrābstītas negācijas. Ķibilda kungam jautājums: Kurā vietā Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā ir iznīcināta viduslaiku kapsēta? Viduslaiku kapsēta atrodas apmēram 1,5 km attālumā no bazilikas uz Krāslavas pusi. Un tai ar sakrālo laukumu nav nekāda sakara. Pa kādiem līķiem tad cilvēki, jūsuprāt, staigā sakrālajā laukumā? No kādiem avotiem Jums tādas ziņas? Kāpēc tad Jūs nepastāstījāt par klostera ēku visu vēsturi - par to, kas tur bija padomju laikos. Vai elektriķu poligons bija jāsaglabā? Vai jāsaglabā sausā tualete, kas smirdēja pa visu apkārtni? Kura vēsturiska ēka rekonstrukcijas laikā ir nojaukta? Tie pussabrukušie koka būceņi, kas pie vecā Dagdas ceļa atradās? Un kādreizējais zirgu stallis atradās pavisam citā vietā, ne tur, kur Jūs parādījāt raidījumā. Tā nojauktā ēka pēc veco ļaužu stāstītā, ir bijusi cūku kūts, kurā padomu laikos bija ierīkoti dzīvokļi. Ķibilda kungs, Jūs ma
Inguna Sprince
ļoti patika raidījums,tieši stāsts par Aglonu. Paldies visiem kas veido šos raidījumus.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā» 2

Adreses

«Adreses» 2

Adreses
Anotācija

Adreses: «Latviska gaume arhitektūrā»

Adreses