Latvijas-Igaunijas basketbola līga

BK «Ogre» – BK «Ventspils»

Lielāko interesi izraisīja pagājušās sezonas laureātu «Ogres» un «Ventspils» duelis. Jāņem vērā, ka pirmajā kārtā ogrēnieši izskatījās itin pieticīgi pret vefiešiem, tāpēc šoreiz cīņu uzsāka krietni apņēmīgāk. Pirmajā puslaikā vadības groži mainījās četras reizes. Ogrēniešu rindās produktīvi darbojās saite Rinalds Sirsniņš – Kaspars Bērziņš, savukārt viesu rindās ar tālmetieniem neapturams bija Māris Gulbis. Tieši pateicoties viņam, atpūtā ejot tablo rādīja 39-35 «Ventspils» labā. Otrajā puslaikā viesi gandrīz visu laiku atradās vadībā. Tiesa, pēdējās ceturtdaļas vidū ogrēnieši uz vienu brīdi pārņēma vadību. Tomēr atlikušajā laikā ar Artūra Ausēja veiksmi un meistarību «Ventspils» tomēr izcīnīja uzvaru ar 83-76. Uzvarētāju labā Māris Gulbis mačā guva 34 punktus.

Intervija - Māris Gulbis, «Ventspils» uzbrucējs

«VEF Rīga» – «Valmiera Glass/VIA»

Tikmēr vēl vieni no turnīra favorītiem «VEF Rīga» basketbolisti savā laukumā uzņēma «Valmiera Glass». Šajā spēlē cīņu kontrolēja vefieši, tomēr gados jaunie valmierieši spēja izrādīt cienīgu pretspēli. Pirmajā puslaikā mājinieku pārsvars svārstījās no 13 līdz 3 punktiem. Pārtraukumā komandas devās, kad rīdzinieku pārsvars bija 47-41. Trešajā ceturtdaļā, izmantojot savu individuālo pārākumu spēlē viens pret vienu, VEF iekrāja jau 15 punktu handikapu. Viesu rindās ļoti rezultatīvs bija Edmunds Elksnis, kurš visā spēlē guva 31 punktu. Bet ar to izrādījās par maz. Spēles beigās jau šaubu par VEF uzvaru nebija, un rīdzinieki svinēja panākumu pār «Valmieras» basketbolistiem ar 105-90.

Intervija - Edmunds Elksnis, «Valmiera Glass/VIA» aizsargs

Pēc šīs dienas uzvarām ar trim panākumiem trīs spēlēs BK «Ventspils» un «VEF Rīga» komandas kļuvušas par turnīra līderiem.