Dzimusi Talsos, taču vidusskolas laikā – jau Rīgā, aktrise sapņo par skatuvi. Sākumā ir Radiofons, un visa Latvija izdzird Veltas neparasti skaisto balsi. Tad seko Leļļu teātris (1956), un pēc diviem gadiem sapnis piepildās pilnībā, un jaunā aktrise stājas darbā Valsts Jaunatnes teātrī. Sākotnējā iecerē tas ir bērnu un jauniešu teātris, bet, kad par teātra galveno režisoru kļūst talantīgais Ādolfs Šapiro, Jaunatnes teātris kļūst par jaunas teātra domāšanas laboratoriju un talantu kalvi. Veltai ir laime strādāt tieši tajā laikā.

Arī Latvijas kino šis ir spēka laiks. Viena no spilgtākajām Veltas lomām – Sietiņiete režisora Ērika Lāča spēlfilmā “Dāvana vientuļai sievietei” (1973). Kopā ar Eduardu Pāvulu (Sietiņš) radīts amizants dzīvesdraugu pāris, kas nu jau ierakstīts latviešu kino zelta klasikas fondā.

Ne mazāk nozīmīga vieta Veltas radošajā biogrāfijā ir Latvijas Televīzijai. Slavenā lelle Gustiņš jeb īstajā vārdā Augusts Kvēps – aktrises Skurstenes rokās un neparastajā balsī kļūst par vienu no nesen dzimušās televīzijas pazīstamākajiem tēliem, ko iemīl ne tikai mazie, bet arī pieaugušie skatītāji. Un atceras joprojām.