• Svētdiena, 2020. gada 1. novembris
  • Vārda diena: Ikars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 100 gadu jubilejas koncerts. Otrā daļa

Koncerti

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ sākotne saistīta ar 1920. gada 11. janvārī oficiāli atklāto Latvijas Konservatoriju. Neskatoties uz varas maiņām, simt gadu laikā JVLMA spējusi ar izcilību pildīt savu uzdevumu – radīt apstākļus spilgtāko muzikālo talantu attīstīšanai līdz mākslinieciski un profesionāli augstākajai pakāpei. 

Māksliniecisks, profesionāls un muzikālo talantu klātesošs solās būt LVLMA simtgades sezonas centrālais notikums – 100. jubilejas koncerts. Solisti – JVLMA absolventi – čelliste Kristīne Blaumane, flautiste Dita Krenberga, baritons Jānis Apeinis, pianists Andrejs Osokins, Maestro Raimonds Pauls. Pie diriģenta pults koncerta mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, diriģenti Andris Vecumnieks, Māris Sirmais, Jānis Ozols un Kaspars Ādamsons. Pie orķestra pirmajām pultīm aicināti JVLMA absolventi un mācībspēki – pasaules atzinību guvuši solisti, kuri vienlaikus ir pieprasīti mūziķi pašmāju un pasaules orķestros. Simtgades orķestra sastāvā līdzās JVLMA studentiem Latvijas profesionālo orķestru – LNSO, Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas, Liepājas simfoniskā orķestra – mūziķi. Grandiozajā vairāk kā 100 dziedātāju korī apvienosies JVLMA Jauktais koris un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris.

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Ļoti jocīgi un mulsinoši, ka JVLMA, kuras sākotne saistīta ar 1920. gada 11. janvārī oficiāli atklāto Latvijas KONSERVATORIJU, kā tā arī saucās padomju laikā - Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorija - neatrada par vajadzīgu apzināt un sasaukt kopā savus absolventus!?! Varbūt tāpēc neizdevās 100 gadu jubilejas koncerts? Žēl, ka tā.
Ar cieņu,
1975. gada absolvente.
Andris Upenieks
Nebija jābeidz ar Raimonda Paula "Dzel manī sauli."? Koncerts šķita bez izdomas un režijas...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!