• Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
  • Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks
  • Rīgā mākoņains, +10 °C, ZR vējš, 7,05m/s
LSM Bērnistaba

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu!

Rotu sērijā «Uzvelc tautastērpu» veidotāji pie Baltu rotu radītājiem Initas un Vitauta Straupēm iemācīsies pagatavot saktiņu, izmantojot to, kas nopērkams būvmateriālu veikalā, mērīs senās rotas un skaidros atšķirības starp baltu rotām un citu tautu ietekmēm etnogrāfiskajās rotās. Savukārt rotu mākslinieks Valdis Brože rādīs «nepareizos» Nameja gredzenus un laikmetīgās rotas ar dzintaru. Arhitektūras un dizaina kritiķe Ieva Zībārte ar savu skatu piedāvās negaidītus risinājumus tautastērpa attīstībai. Savu tautastērpa stāstu izstāstīs Renārs Kaupers, kurš kopš pagājušā gada tērpjas Alsungas bruslaciņā.

Komentāri (5)

Baiba Vaivare
Paldies režisorei Zanei Penezei, kas lieliski spēj izturēt raidījuma stilistiku. Paldies vadītājiem, kas smago tēmu "tautas tērps" iznes ar vieglumu, apgaro un paceļ. Paldies Initai un Vitautam par patieso attieksmi un jautājumu ar ietvertu atbildi "kādam mērķim Tu radi tērpu un kāpēc to valkā? " Paldies par skaidro izpratni, ka kanonus - 19.gs. goda tērpu nedrīkst ne papildināt, ne mainīt, bet šodien dzīvojot, justies latvisks un laimīgs, drīkst (patiesībā- vajag). Galvenais - izzināt savas saknes un nest tās sirdī. Ja izdodas, parādīt arī citiem un nedusmoties, ja kādam sirds mirdz atšķirīgos viļņos.
Veiksmi!
Madara Liepiņa
Guna, Dīva Reiznieka Facebook profilā uz viņa "sienas" var atrast ierakstus par šo raidījumu, kā arī muzikālo pavadījumu. (;
Guna Egle
sakiet lūdzu, kas ir mūzikas autors no 5.10 minūtes, lūdzu!!! un paldies par interesantu raidījumu!!! :)
Adams Ponnis
Tautas tērps ir nemainīgs, tas ir muzeja eksponāts - mēs nevaram atgriezties pagātnē un mainīt faktus.
Bet raidījums ir par to kā mēs varam iedvesmoties no šīm vērtībā un turpināt atīstīt latviešu etnisko stilu, modi un radīt ko jaunu , kas kalpo mūsdienu pasaules vajadzībām.
Aivars Znotins
Rezhisore Zane Peneze! Izlasiet manas ,Jums adreseetaas veestules Juusu rezhiseetaa raidiijuma sakaraa un pameegjiniet vismaz Juus argumenteeti atbildeet,nevis kaa A,kleina-" aizcirst durvis" amnu kritisko pieziimju sakaraa. Vai noskatiijaatie KULTUURSHOKU??? Es,nebuudams nekaads etnograafs,izraadaas neesmu vieniigais " kritikjis" Juusu izveidotajam raidiijumam ,kursh aizskar latvieshu nacionaalaas juutas A.Kleinas personaa - lasiet arii manu komentaaru peec raidiijuma " Kultuurshoks"

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Uzvelc tautastērpu! Bez cīņas nav uzvaras 15

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 8. (nosl.) sērija

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu! 7. sērija 2

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 7. sērija

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 6. sērija

Uzvelc tautastērpu!