ĪTam par iemeslu ir viņa neformālais, atvērtais un labestīgais komunicēšanas stils. Un arī mūzika – par grupas visplašāk zināmo hītu uzskatāma dziesma “Uijā, uijā, nikni vilki”, kas radīta 2008. gadā un radiostacijās dzirdama joprojām.

Grupa “Dzelzs Vilks” (Mālpils, 1991) saņēmusi septiņas “Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas” par labāko rokmūzikas albumu un dziesmu, kā arī par labāko tautas mūzikas albumu. Viņu roka intonācijā radītā tautas mūzika ir gan oriģināla, gan autentiska folkloras garam. Interesanti, ka arī grupas nosaukums ietver gan rokam raksturīgo vārdu “dzelzs”, gan folklorā bieži sastopamo vilka tēlu. Grupā bez Jura Kaukuļa (balss, ģitāra) muzicē arī Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas) un Kārlis Alviķis (bass).

“Dzelzs Vilks” sadarbojies arī ar citām radošām apvienībām, piemēram, piedalījies Dailes teātra izrādē “Tas trakais, trakais Harijs” (režisors Dž. Dž. Džilindžers), un grupas dziesma skan arī Andreja Ēķa filmā “Klases salidojums”, kurā Juris Kaukulis (kopā ar profesionālajiem aktieriem Aināru Ančevski un Imantu Stradu) ir vienā no galvenajām lomām.

Juris Kaukulis vairākkārtīgi uzsvēris, ka nācis no daudzbērnu ģimenes, un tas veidojis arī viņa nopietno attieksmi pret savu ģimeni, par ko tiks stāstīts arī raidījumā.