• Trešdiena, 2019. gada 20. marts
  • Vārda diena: Made, Irbe
  • Rīgā +0.2°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 84%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Dita Krenberga

Daudz laimes, jubilār!

Flautistes Ditas Krenbergas dzimšanas diena ir 7. marts, viņa dzimusi Rīgā kora mākslinieces Māras Krenbergas un režisora Imanta Krenberga ģimenē. Kopš 2006. gada Ditas darba vieta ir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, viņa ir flautu grupas koncertmeistare.

Savulaik absolvējusi E. Dārziņa mūzikas skolu un Latvijas Mūzikas akadēmiju, Dita studējusi pie pasaulslavenā flautista Džeimsa Golveja. Viņa rekomendācija deva Ditai iespēju saņemt Leonarda Bernstaina stipendiju Bostonas simfoniskā orķestra kursos Tenglvudas mūzikas centrā (1989. un 1990.).

Dita ir no to izcilo Latvijas mūziķu plejādes, kuri Latvijas vārdu pasaulē raksta ar zelta burtiem. Jau 11 gadu vecumā iegūts Concertino Praha ‘80 starptautiskā ierakstu konkursa laureātes un jaunākās dalībnieces tituls. 1982. gadā - 1. vieta starptautiskajā pūtēju konkursā Šauļos, Lietuvā. 1988.gadā – Grand Prix un Zelta medaļa 34. Maria Canals Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, Spānijā. 1991. gadā Dita Krenberga kļuva par Starptautiskā konkursa Prāgas Pavasaris laureāti, 1992.gadā – par 48. CIEM konkursa Ženēvā, Šveicē diplomandi. Par izciliem sasniegumiem atskaņotājmākslā mūziķe saņēmusi Latvijas Lielo Mūzikas Balvu 2000. Koncertējusi Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Japānā.

Par šiem un daudziem citiem Ditas panākumiem saviem skatītājiem allaž stāstījusi Latvijas Televīzija, un daudzi no savulaik filmētajiem materiāliem joprojām glabājas LTV arhīvā. Tikšanās laikā ar mākslinieci, raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» radošā komanda atlasījusi interesantākos materiālus. Gan skatītājiem, gan Ditai būs interesanti redzēt  ne tikai ar mūziku saistītos fragmentus, bet arī epizodes no Rīgas kinostudijas spēlfilmām, kur Dita izmēģinājusi savu aktrises talantu: Ieviņa – «Aijā» (1987); mājskolotāja Veronika – «Dzīvītē» (1989), Ieva – «Ievas paradīzes dārzā» (1990).  Taču visinteresantākais ir pašas mākslinieces stāstījums par to, kā viss noticis – pārpratumi, pārdzīvojumi un izaicinājumi gan mūzikā, gan kino mākslā, gan dzīvē.

Raidījums «Daudz laimes, jubilār!» – intervija ar Ditu Krenbergu, stāsts par mākslinieces karjeras sasniegumiem,  par dzīvi, priekiem un bēdām un galu galā -  arī par laiku un mums pašiem iepriekšējo gadu kontekstā.

Raidījumu vada Toms Treibergs.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!». Ilze Ķuzule-Skrastiņa

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Laima Vaikule

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Ilze Ķuzule-Skrastiņa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!». Kristīne Zadovska

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Kristīne Zadovska

Daudz laimes, jubilār!