Dzimis un uzaudzis Liepājā, kur pabeidzis Em. Melngaiļa mūzikas skolu. Kopš tiem laikiem esot “pūce”, jo nācies savienot mācības ar piestrādāšanu restorānā “Jūra”, lai gādātu par savu iztikšanu. Mūziķa karjeru turpinājis, ģitāru spēlējot arī klubos un jauniešu rokgrupās, bet, kad Liepājas “kapacitāte” bijusi izsmelta, devies iekarot plašākus apvāršņus, proti, 1976. gadā pārcēlies uz Rīgu. Savu profesionālo meistarību apliecinājis, spēlējot tādās grupās kā “Suvenīrs”, “Modo”, “Opus” un, protams, leģendārajā grupā “Remix”. Muzicējis Raimonda Paula ansamblī, Gunāra Rozenberga bigbendā un daudzos citos sastāvos.

Padomju laikos bijis rietumnieciski orientēts mūziķis, kurš klausoties, kopējot un līdzīgi spēlējot, iedvesmojies no “The Beatles”, “The Rolling Stones” u.c. Rietumu grupu mūzikas. Bijis starp tiem, kas pirmie aizsākuši nelegālu mūzikas instrumentu pārvešanu no Rietumiem, līdz ar ko, protams, nonācis čekistu uzmanības lokā. Viņu nodarbe pēc padomju likumiem bijusi klasiska kontrabanda.

Vēlāk, kad laiki mainījušies, Hermanis ieguvis arī starptautisku muzikālu pieredzi. Kā studijas mūziķis piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ierakstos; starptautiska skaņu ieraksta projekta ietvaros gadu nostrādājis ASV.

Aivars Hermanis veiksmīgi nodarbojies arī ar mūzikas festivālu rīkošanu un producēšanu, tādu kā “Rock Summer Riga 96”, “Liepājas dzintars”, “Vendene”, “Roks par Eiropu” u.c. Rīkojis daudzu pasaulē pazīstamu mūzikas mākslinieku koncertus Latvijā un kaimiņvalstīs.

Hermanis piedalījies arī intelektuālā īpašuma aizsardzības likuma izstrādē Latvijā un sarakstijis e-grāmatu par mūzikas menedžmentu.                       

Ar daudzpusīgo jubilāru studijā, kā allaž, sarunāsies Andrejs Volmārs.