Tā ir unikāla izrāde “Teātris.zip” cikla kontekstā, jo izrādei nav vienu māju. “Vecmāmiņu valsts” pirmizrāde notika sarunu festivālā “Lampa”, un iestudējums izrādīts dažādās vietās Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē, kā arī Rīgā kultūrvietā “Hanzas Perons”. Izrādes ieraksts notika Latvijas Televīzijas lielajā studijā, tāpēc tas savā ziņā ir televīzijas teātris. 

Izrādes struktūru precīzi aprakstījusi teātra kritiķe Edīte Tišheizere: “Izrādes “režģi” veido parodijas par trim televīzijas raidījumiem: viens veltīts garīgām tēmām, otrs ir diskusija par aktuālu tēmu, šajā gadījumā vecumu un vecu cilvēku diskriminēšanu jeb eidžismu, trešais ir veltījumu koncerts ar jubilāra publisku uzteikšanu. Tikmēr bērnu koris visam veido muzikālo fonu.”

Izrāfdes dramaturģisku materiālu veidojuši Justīne Kļava un Evarts Melnalksnis. Izrāde tika nominēta 2019./2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada lielās formas izrāde”, bet izrādes komponists Jēkabs Nīmanis tika nominēts kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors”.

Raidījumu ciklu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds