Marijas mamma 35 gadus bija Rīgas Krievu drāmas teātra aktrise, tēta profesija – psihologs. Marija bieži devusies līdzi mammai uz teātri un viesizrāžu izbraukumos. Desmit gadu vecumā pirmoreiz arī pati kāpusi uz skatuves dēļiem, vienlaikus dziedot arī bērnu ansamblī.

Kopš 1995. gada Naumova ar panākumiem piedalās vairākos jauno dziedātāju konkursos, bet 1997. gadā sāk sadarbību ar komponistu Raimondu Paulu, kas rezultējas 1998. gadā izdotajā pirmajā Naumovas solo albumā krievu valodā «До светлых слёз». 2000. gadā albums izdots latviešu valodā ar nosaukumu «Ieskaties acīs». Tas top sadarbībā ar Niku Matvejevu, Elīnu Garanču un J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori. Un iegūst platīna diska statusu.

2001. gada nogalē dienasgaismu ierauga otrais solo albums «Ma Voix, Ma Voie» – tas ir pieteikums ne tikai Marijas dziedātājas un aktrises, bet arī valodu talantam. Albums ir franču valodā.

2002. gadā Naumova ar dziesmu «I Wanna» atnes Latvijai uzvaru Eirovīzijas dziesmu koncertā Tallinā. Šajā pašā gadā nāk klajā albums «On A Journey» angļu valodā un tā latviskā versija «Noslēpumi». 2003. gada maijā, kad Latvija kā iepriekšējā gada uzvarētāja rīko Eirovīzijas finālkoncertu, Marija Naumova kopā ar Renāru Kauperu vada šo pasākumu.

2004. gadā dienasgaismu ierauga albums «Nesauciet sev līdzi», kurā iekļautas dziesmas latviešu, angļu, franču un portugāļu valodā. 2005. gadā Marija Naumova tiek aicināta kļūt par UNICEF Labas gribas vēstnieci. Šajā gadā iznāk albums «Another Dream» ar dziesmām franču un angļu valodās. 2010. gadā dziedātāja izdod šūpuļdziesmu albumu «Lullabies», veltītu dēlam un bērniem visā pasaulē. 2012. gadā Marija Latvijā viesojas ar jaunu koncertprogrammu «Pusnakts Parīzē», kurā izskan populārākās un skaistākās franču melodijas. 2013. gadā māksliniecei top jauna koncertizrāde – «Romani Rat» («Čigānu nakts»). Publikas lielās atsaucības dēļ tā tiek atkārtota arī nākamajā gadā. 2017. gadā Marija dodas koncerttūrē «Uz ilūziju tilta» – programmā ir oriģinālkompozīcijas no jaunā dziesmu albuma ar latviešu dzejnieku Jāņa Petera un Kārļa Vērdiņa vārdiem un franču ģitārspēles virtuoza Sebastjena Žinjo (Sebastien Giniaux) mūziku.

Māksliniece kopumā ieskaņojusi deviņus albumus un vienu koncertierakstu DVD formātā. Savu aktrises talantu apliecinājusi režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudētajā izrādē «ART» Dailes teātrī.