Četrās sērijās Sandijs Semjonovs kopā ar Andžeju Reiteru meklēs Sēlijas identitāti, interesantus cilvēkus, vietas, kā arī dosies piedzīvojumos. Mēs viesosimies Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā pie saimnieces Ilzes Riekstiņas, apciemosim kokmeistaru Pēteri Grauduli un rakstnieci Inesi Zanderi.

Tāpat apciemosim pie appludinātā Staburaga dzīvojošo rakstnieci Māru Svīri un Inetu Timšāni, kura audzē arbūzus un melones. Būs stāsts par pensionāru krājsabiedrību Salas pagastā, kas aizdod naudu saviem pensionāriem, sēļu amatniecības centrā «Rūme» satiksim Andu Svarāni. Folkloras kopa «Dignājīši» dziedās sēļu dziesmas un cienās ar zupu, filmēsim sēļu lauku sētu, kur tiks gatavots autentisks sēļu ēdiens un tiks runāts sēļu valodā.

Ciemosimies pie mūziķa Arvīda Klišāna, kurš turpat 50 gadus spēlē mežragu simfoniskajā orķestrī, ir piedalījies neskatāmos Dziesmu un deju svētkos, stāstīsim par pārceltuvi pār Daugavu, Frīdriha Stendera taku, kas izveidota kā alfabēts skolēniem (Stenders – pirmās latviešu ābeces izgudrotājs). Apkārtni izstaigāsim kopā ar Sēlijas patriotu Jāni Dmitrijevu. Ciemosimies pie aktiera Paula Butkēviča, Jaunjelgavā filmēsim vecākos ebreju kapus Latvijā. Savulaik pilsētā lielākā daļa iedzīvotāju bija ebreji. Tagad palicis viens ebreju tautības cilvēks.

Dvietē filmēsim stāstu par senāko vīnogu audzētāju Latvijā – Paulu Sukatnieku. Subatē kopā ar Žaneti Jaunzemi-Grendi izstaigāsim vietas, kuras savulaik bija iemīļojis un aprakstījis Imants Ziedonis. Leišmalīte, tā viņš sauca šo apkārtni. Eglainē mēs apmeklēsim Raiņa pirmās mīlestības – Mēnesmeitiņas – kapu. Dvietē sekos stāsts par palienu dabas parku un savvaļas ganāmpulku. Vērosim auto rallija sacīkstes, kas vietējiem ir teju reliģijas vietā. Ar vienu no zinātājiem apmeklēsim neskartu purvu (Sēliju uzskata par purvu zemi).

Ar vienu no kundzēm apmeklēsim mežabrāļu bijušo bunkuru. Tā bija vieta, kurā nošāva viņas tēvu. Šī būs emocionāla un personiska saruna par Latvijas skaudro pagātni. Apmeklēsim pensionāri, kuru uzskata par slavenāko apkaimes kūku cepēju, un kopā cepsim torti. Vēl ciemosimies arī pie melnā māla meistara Mareka un kopā gatavosim podus. Ar laivu dosimies izbraucienā pa Dienvidsusēju un agri no rīta līdz ar pirmajiem saules stariem dosimies copēt Daugavā. Stāstīsim par to, kā Jaunjelgavā no vecām kleitām šuj jaunas kleitas. Apmeklēsim bērnudārzu, kur mēģina integrēt bērnus, kuri atgriezušies no ārzemēm. Apciemosim Alīdas cigoriņu kafijas ražotni.