• Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +8.8°C, DR vējš 2.2m/s, 762mm Hg, 65%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Strādājam Nīderlandē»

Aizliegtais paņēmiens

«Aizliegtā paņēmiena» eksperiments Nīderlandē. Ko nozīmē te dzīvot, strādāt un vākt nokaltušos tomātu stādus un cik var nopelnīt? Modernā verdzība? Degradējoša vide? Vai tomēr sapnis par labu darbu un labu algu? Operācija «Strādājam Nīderlandē».

Komentāri (7)

Dāvis Bērzs
Čakarē jo paši ļauj to darīt. Redz ka tur nekā laba nav - uzreiz sāk meklēt darbu citur. Vienmēr var ko atrast. Saimnieks nekad tevi tā nečakarētu kā aģentūras. Nav tādas vietas vai valsts kur nebūs jācīnās par normālu dzīvi. Nepaveicās Nīderlandē paveiksies kaut kur citur.
Jāsāk domāt stratēģiski. Dodies uz kādu valsti papēti pirms kaut kur brauc. Paskaties cik maksā dzīvokļi, ēšana, izklaides.....
Zane Stalidzane
Sveiki,

Es pirms gada arī devos peļņā uz Nīderlandi, tādēļ vēlējos dalīties savā pieredzē. Man paveicās, darbā iekārtošanās aģentūra nodrošināja dzīvesvietu (kādas pilsētas centrā -mājā), kopā ar vēl 4 latviešu meitenēm- maksa par dzīvošanu 80e nedēļa. Aģentūras meitenes (latvietes) pretimnākošas, bija laba komunikācija. Strādāju tomātu pakošanas cehā 3 mēneši, nopelnīju (novembris līdz februāris)3000e neto.
Ar naudu un dzīvošanu biju apmierināta, taču darba apstākļi un pats darbs-ļoti grūts.
Lai tevi kā darbinieku paturētu darbā, jāstrādā ļoti ātros tempos. (“ļoti ātros” ir domāts vēl ātrāk par ātru, nekā tu spēj). Ir noteiktas normas, cik tomātu jānosver, jāsapako vienā stundā (noteikts gramu skaits- ne vairāk, ne mazāk pēc visiem standartiem. Ir noteiktas kombinācijas, cik tomātu pa gabaliem jābūt kastītē, jāierauga vēl bojātie tomāti-jāizgriež un vēl jāatlasa zaļie). Ja tomāti ir labas kvalitātes, tad maksimāli pūloties, ir iespējams paveikt prasītās normas. Taču, ja tomāti ir sliktas kvalitātes, normas nepazemina. Tas nozīmē, ka ar vairāk bojātajiem tomātiem svēršana un pakošana aizņem ilgāku laiku un noteiktā norma nav sasniedzama, kas ir loģiski. Tomēr, neskatoties uz to, darba uzraugi un vadība pieprasa veikt darbu tikpat kvalitatīvi un ātri. Tas reāli nav iespējams.
Daudzi tādēļ ir iemanījušies šmaukties (ir savas metodes), lai darbs iekļautos normās. Līdz ar ko vadībai ir labi pievērt acis un teikt: ”rekā, arī sliktus tomātus var iepakot ātri”.
Tā rezultātā darbinieki ir nepārtrauktā stresā. Pat ilgstoši strādājošie nāk uz darbu ar domu: “Vai tik mani šodien neatlaiž?”. Tas notiek sevišķi “nelabvēlīgajās” dienās, kad tomāti ir ļoti zemas kvalitātes, jo tad “lēni strādājošos” atlaiž, jo tie nespēj izpildīt normas. Tā tiek pieņemti nākamie strādnieki, jo to ir rindām, sevišķi no Polijas, arī Rumānijas.
Tāda ir kompānijas politika - viņiem ir pilnīgi vienalga vai cilvēks šīs prasības iztur vai nē-notiek nemitīga rotācija. Galvenais ir kvantitāte. Es gan nesaprotu kādēļ, jo nekvalitatīvi sapakotā produkcija tiek sūtīta atpakaļ. Un sākas viss no gala.
Kopumā jāteic, ka man paveicās (ņemot vērā, kādi ir riski un kā ir gājis citiem), bet ir nepieciešama dzelzs izturība gan fiziski, gan morāli. Jo reāli, lai nu kā negribētos atzīt, bet viņiem darbinieki no austrumeiropas diemžēl ir tikai vergu tirgus.
Jānis Liepnieks
Esmu te NL jau 6gadus un strādāju ne jau par 9 vai padsmit eu/st.kontingents ,ko redzējam sižetā nu ir tads kā ir...Uzskatu ,ka bez profesijas strādāt ilgstoši ārzemēs nav vērts.Mazliet apsmējos,ka par velosipēdu esot jāmaksā 160eiro.Te braucamu velo var nopirkt sākot no 20eiro
mazais_Gacins
Varbūt gribat nointervet cilvēkus,kas ir apmierināti ar darbu un strādā tur vēljoprojām? Vai arī bijušos strādniekus? Noskatoties sižetu,tur ir tīra dirsana. Nostrādāju 18 mēnešus,bija tikai viena darba vieta. Ar ofisu nekādu problēmu. Pat nezinu kadi cilvēki tur strādā.
JanisLaiks
Jā, pietrūka praktisko zināšanu un aprēķinu ceļveža, jo, domāju, liela daļa to cilvēku, kas brauc šādā neparedzamā un niecīgā peļņā, nespēj ne rēķināt savas finanses, ne plānot izdevumus, ne pretendēt uz labāk apmaksātām vietām gan sliktās izglītības, gan valodu nezināšanas dēļ, tādēļ viņiem būtu jāpalīdz sagatavoties jau šeit, Latvijā. Katram darba tīkotājam jau iepriekš jāredz ne tikai iztulkoti darba līgumi, bet arī visas dzīvošanas izmaksas - gultas vietas cenas nedēļā, maksa par vakariņām, veļas mazgāšanu, telpu uzkopšanu, ja tāda ir, automātu pārtikas cenas, transporta izmaksas, maksas pusdienas, utt., jo busiņam izbraucot no LV, jau ir zināms, kur konkrēti, šie cilvēki dzīvos, tātad var nosaukt visas cenas.
Jāstāsta un jārēķina, jo Latvijā NEVIENS no šiem cilvēkiem nemaksā par gultu 4vietīgā istabā 400 EUR/mēnesī! Tā ir laba mēbelēta īres dzīvokļa cena Rīgā, kas šiem cilvēkiem pilnīgi nav aktuāli, bet, aizbraucot, šāda cena būs jāmaksā.
Tā būtu CIVILIZĒTĀ un LABĀ PRAKSE, kuru ieviest var likumdevējs, uzliekot par pienākumu vervētājiem sniegt PILNĪGU, GODĪGU UN VISAPTVEROŠU INFORMĀCIJU, pārliecinoties, ka klients ir sapratis, kas viņu sagaida. Savi pilsoņi būtu jāaizstāv, par to mēs, šeit esošie, maksājam savam likumdevējam lielas algas, to nevajag aizmirst.
Fertelis
Tā bija tukša profesionāla muldēšana no viesu puses.
1.banķieris skaisti virināja pirkstiņus.
Reiz M.Tvenu uzaicināja viesībās izklaidēt naudasmaisus. B. vaicā M.T. - pastāstiet man kaut ko neparastu, uz ko bija atbilde - Reizēm tiešām notiek kaut kas neparasts. - Piemēram ? - Piemēram b. iebāž roku SAVĀ kabatā.
2.dāma no NVA.
Pilnīgas glupības ir runāt par darba līguma un nosacījumu saņemšanu Latvijā. Jo vairumā gadījumu LV firmas ir Starpnieki , kuriem primārais ir nokāst Tev naudiņu, nevis iekārtot darbā. Labākajā gadījumā tiec vai netiec pie kaut kāda darba, sliktākajā paliec ārzemēs lidostā uz čemodāniem. Vai vienkārši bez nekā.
3.darba devēja
Ārpus Rīgas šķiet, ka dzīvojam 19.gs. kā dzimtcilvēki.
Darba devēja Tev mutiski apsola celt algu pēc pārbaudes laika beigām. Pēc tam sākas demogoģija - A. Algas pārskatam gada sākumā B. Virsstundu nav (ja pats neseko līdzi) C. Citi darbinieki te stādā 10 (20) gadu , tāpēc tiem vairāk D. Un vispār NAV VARIANTU ! utt.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Ģimenes lieta» 5

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Dzimumu vienlīdzība» 3

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Dzimumu vienlīdzība»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens: «Izlaušanās spēle Latvija» 2. daļa 1

Aizliegtais paņēmiens