• Otrdiena, 2019. gada 20. augusts
  • Vārda diena: Bernhards, Boriss, Rojs
  • Rīgā +17.6°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 73%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā Valmieras Drāmas teātra izrādi «Pazudušais dēls»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» teatrālos sestdienu vakarus turpina ar Valmieras Drāmas teātra izrādi – R.Blaumaņa lugas «Pazudušais dēls» iestudējumu LTV1 12.janvārī plkst. 21.20.

Jauni, skaisti un kaislīgi cilvēki. Visi šķiet krietni. Visi aug mīlošo vecāku gādīgo skatienu sasildīti. Tomēr kādā brīdī kaut kas noiet greizi. Vai toreiz, kad bojā iet Krustiņa un Pūlīšu Paula draugs Reinis, bet Reiņa māte Aža sajūk prātā? Vai tad, kad Krustiņa tēvs Roplainis, labu gribot, dodas ilglaicīgā peļņā, dēlu uzticot visu piedodošajai Roplainietei? Notvert brīdi, kad ģimenes harmoniskajā universā ielaužas griezīga disonanse un sākas ne tikai paaudžu nesaskaņas – sākas viss īstākā traģēdija – ir tas, kas par visu vairāk interesē režisoru Reini Suhanovu.

Izrāde saņēmusi 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvas 3 kategorijās: «Gada aktieris» (Rihards Jakovels), «Gada jaunie skatuves mākslinieki» (Alise Danovska) un «Gada muzikālās partitūras autors» (Jēkabs Nīmanis un Kristaps Pētersons). Tā nominēta arī kategorijās „Gada mazās formas izrāde”, „Gada režisors”, „Gada scenogrāfs”, „Gada kostīmu mākslinieks”, „Gada gaismu mākslinieks”.

Kritiķe Silvija Radzobe:

"Blaumaņa «Pazudušais dēls» Valmieras teātra Apaļajā zālē ir viens no retiem turpat vai absolūtās harmonijas gadījumiem skatuves mākslā. Režija un scenogrāfija veido tik saliedētu vienību, ka liekas – tās ir «izšķīdušas» viena otrā. Citiem vārdiem, Andra Eglīša iekārtotā telpa nederētu nevienai citai izrādei, bet Reiņa Suhanova režija nebūtu iespējama kādā citā telpā. Tas pats jāsaka par Mareka Lužinska apgaismojumu un Annas Heinrihsones kostīmiem, kā arī par aktieru darbu.”

Pirms izrādes raidījumā «Teātris.zip» ar Ojāru Rubeni sarunāsies iestudējuma režisors Reinis Suhanovs, galvenās lomas – Krustiņa atveidotājs – aktieris Rihards Jakovels un aktrise Dace Eversa, kura izrādē spēlē Roplainieti.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!