• Svētdiena, 2021. gada 28. februāris
  • Vārda diena: Skaidrīte, Justs, Skaidra
  • Rīgā apmācies, +1 °C, Z vējš, 1,03m/s
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Jānis Skanis

Daudz laimes, jubilār!

Raidījuma  viesis ir aktieris Jānis Skanis. Skatītāju iemīļotais mākslinieks dzimis 1951. gadā Jaunjelgavā. Mācījās Jaunjelgavas vidusskolā, vēlāk Biržu internātpamatskolā, kur nodarbojās ar vieglatlētiku, bija Latvijas čempions augstlēkšanā. Kopš 1975. gada ir Nacionālā teātra aktieris.

Viņa kontā nav ievērojamu kino lomu, taču arhīvā glabājas daudz televīzijas iestudējumu ar J. Skaņa piedalīšanos. Kopējais arhīva vienību skaits LTV ir milzīgs – vairāk nekā 400! Tāpēc raidījuma radošā grupa bija patiesi grūtas izvēles priekšā – kurus izvēlēties un kurus ne? Par vienu skatītāji var būt pārliecināti – arhīva materiāli pārsteigs gan dzimšanas dienas gaviļnieku, gan arī skatītājus. Un kā gan ne? – vai tie būtu brīži no starptautiskajām sporta spēlēm Ungārijā, kur Jānis ar kolēģiem Rolandu Zagorski un Valdi Lūriņu interviju sniedz baseinā? Vai stāsti par viesizrādēm Amerikā, vai kino žurnāla «Pionieris» kadri, kas fiksējuši Ē. Kestnera  iestudējumu «Emīls un Berlīnes zēni» V. Lūriņa režijā, kad Jānis teātrī ir tikai ceturto gadu? Vai «Skroderdienu…» seno gadu ieraksti, kur Jānis Skanis iejuties gan Joskes, gan vēlāk – Ābrama tēlā? Latvijas Televīzijas arhīvs glabā arī Jāņa Skaņa 50. dzimšanas dienas svinību ierakstu no Nacionālā teātra. Jānis pats apgalvo: «Tas bija tik skaisti un tik forši, ka to nav iespējams atkārtot. Un pārspļaut to arī nav iespējams. Tāpēc – lai šī ir vienkārši brīnišķīga diena!» To aktieris vēl ne tikai sev, bet arī abiem, kā pats saka, saviem dzimšanas dienas brāļiem – Maestro Raimondam Paulam un skatuves kolēģim un teātra direktoram Jānim Vimbam.

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Un 9:15 - devītajā minūtē piecpadsmitajā sekundē, kur redzamas Jaunušana 60.-tās jubilejas svinības 1979. gadā, jubilārs alojas komentēdams "te mēs tikko tikko bijām iestājušies teātra fakultāte..." Mēs bijām iestājušies teātra fakultātē 1971. gada septembrī. Bet - astoņi gadi šurp vai turp - kurš ta' mūsu gados vairs var precīzi atcerēties. Vai ne?
Gita Morris Vāgenheima
18:46 - misēklītis montāžā - Volmārs piesaka Vampīlova "Pīļu medības," lai gan 18:55 seko Rozova "Kāzu dienā" - viena no [Jaunušana "sāpju kursa"] diplomizrādēm. Kāpēc man tas tā "uzkrita"? Tāpēc, ka "Kāzu dienas" videokadros blondā meitene, [kura izskatās kā Merilinas Monro un Brižitas Bardo krustojums], esmu es! [Za što sebja ļubļu? Za krasotu i skromnosķ!]
Katrā ziņā - daudz laimes dzimšanas dienā gan Skanim, gan viņa dzimšanas dienas brāļiem un māsām!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Liepājas teātra aktieris, mūziķis Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Daņiļenko 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Aurēlija Anužīte-Lauciņa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Mārtiņš Sirmais

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!