• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +14 °C, D vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

«Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu»

Eirovīzija

Kādai jābūt Eirovīzijas dziesmai?

12.februārī LTV ēterā pirmizrādi piedzīvos pirmā no piecām sērijām ciklā «Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu». Pirmajā sērijā tiksimies ar mūzikas industrijas profesionāļiem un Eirovīzijas ekspertiem Latvijā, kā arī ar Eirovīzijas konkursa dalībniekiem, kas Latviju pārstāvējuši iepriekšējos gados. Raidījumā piedalīsies ilggadējs Eirovīzijas pusfinālu un finālu komentētājs, kā arī «Supernovas» raidījumu vadītājs Toms Grēviņš, ilggadēja Latvijas televīzijas Eirovīzijas delegāciju vadītāja un režisore Zita Kaminska, Latvijas mūzikas eksporta biedrības vadītāja Agnese Cimuška un mūziķi – Aminata, Marija Naumova, Kārlis Būmeistars. Sekosim līdzi Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmas rakstīšanas procesam meistarklasēs un ierakstu studijā. Raidījumu caurvīs Ketijas Šēnbergas vlogs par gatavošanos par dziesmas tapšanas procesu. Epizodē noskaidrosim, kādai ir jābūt Eirovīzijas dziesmai.

Komentāri (3)

Zigis Frīdis (Jautrītis BAIGAIS)
Uz Eirovīziju labāk sūtīsim ziloni rozā bantēm apsietu ! Būs daudz labāk ! Vai arī vismaz kā nevienam... Gan jau, ka kaut ko arī notaurēs...
Gita Morris Vāgenheima
UN! Dziedāt vajag dzimtajā (VALSTS) valodā, nevis kusli muļļāties "pa angliski."
Gita Morris Vāgenheima
LV mūzikas eksporta ekspertes piedāvātā panākumu atslēgas secība ir galīgi AČGĀRNA:
1) ŠOVS par LIELU NAUDU; 2) harizmātisks izpildītājs ar lielu balsi; 3) DZIESMA. Ar tādu "izklaides industrijas" izpratni nav brīnums, ka latviešiem nav izdevies iekarot pasauli ar savu "mūzikas eksportu." Pareizai secībai lai atceramies pasaulslavenos "Trīs tenorus" - 1) harizmātiski izpildītāji ar lielām balsīm; 2) tad - dziesmas; 3) un - visbeidzot šovs, kas notika gan Karakallas pirtī, gan stadionos, gan Pekīnas "aizliegtajā pilsētā"! - Un, tikai pēc tam 4) NAUDA. LIELA nauda. Eirovīzijas sakarā mani allaž mulsinājis fakts, ka LV dziesmu svētkos uzskaitīti vismaz 80 profesionāli skaņraži. Vai tiešām viņiem liekas, ka piedalīšanās EIROvīzijā būtu tāda kā pērļu kaisīšana cūkām priekšā??? Kārļa Lāča "Brīvdiena" Busuļa izpildījumā - kad to dzirdu nebeidzu domāt - vētr-ar-ārā - šī būtu bijusi tik perfekta dziesma Eirovīzijai. Nelatviešu ausij atpazīstami vārdi: "kafija," "gravitācija," "telefons"; "kafijai, gravitācijai un telefonam" atbilstoša noskaņa - pirmdienas rīts, ko pazīst visā pasaulē... Marijai Naumovai laimējās būt pareizajā vietā pareizajā laikā - 2002. gadā, kad Eirovīzijā sāka piedalīties bijušās PSRS ietekmes valstu pārstāvji. Priekšnesums bija solīds un nostrādāts. Tas viss. --- Samantai Tīnai un viņas komandai ieteiktu noklausīties Eirovīzijas pirmo vietu ieguvējas dziesmas. Un tad pie sevis klusi padomāt. Deru, ka atklāsies kā Smiļģim - vienkāršība, skaidrība, kaislība.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Miki. «La Venda» (Spānija)

Eirovīzija

Kate Miller-Heidke. «Zero Gravity» (Austrālija)

Eirovīzija