• Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
  • Vārda diena: Marta, Dita, Dite
  • Rīgā skaidrs, +22 °C, A vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

«Pa straumei». Saka

Pa straumei

Pirmo reizi vieni paši ar SUP dēļiem un otru reizi kopā ar vietējo stāstnieku un Pāvilostas patriotu viņa motorlaivā. Jaunieši izložņās veco Sakas pasta māju, kas tagad stāv tukša un ir kā radīta šausmu filmu filmēšanai. Sakas baznīcā uzzinās stāstu par kādu tur atrodamu unikālu priekšmetu. Pāvilostas muzejā vēros, kā izskatās senā zvejniecība virtuālās realitātes simulatorā, bet zivju ķeršanas vietā jaunieši šoreiz mēģinās saprast, kad vislabāk iet liedagā dzintaru smelt.

Komentāri (2)

Aivars Kažis
Jā, stāsts "Unguros" ir filmā iefiltrēts ,tomēr pats Māris Slanārs un viņa dēlēns Rolands, kuri filmēšanas grupu tur uzņēma, stāstīja, skaidroja un piedalījās sižeta veidošanā ..., abi filmvaroņi pat titros netika pieminēti, tā kā filmējums ir uzskatāms par paviršu savārstījumu, kuram nav dokumntējami dziļas jēgas, vārdu sakot, filmēts "ķeksīša pēc". ___________
P.s. No savas puses izsaku lielu PALDIES arī visiem citiem aktieriem un tehniskajam personālam, kas piedalījās filmas tapšanā un kurus filmas autori atteicās titros ierakstīt, jo sižetus par Sakas upi un tās pietekām ir ļoti svarīgi turpināt filmēt tamdēļ, ka tās plūst cauri gravitācijas anomālijai.
Piemēram, Kārpas upe, jā, tā nav "karpas" jeb citas zivs upīte, bet tā ir īstena kārpītāja, kas kārpīties sāk dažus metru no jūras, kārpās un kārpoties plūst pret nogāzi uz augšu, kilometriem garā posmā plūst pret kalnu, iegraužoties, kapās un iežos, līdz ietek Durbes upē, kas ieplūst Sakā pēc kilometriem gara tecējuma.
Arī "Unguru" māja atrodas gravitācijas anomālijas sektorā, kur cilvēki, kas ieradušies, ciemos un paviesoties, allaž sajūtas kaut kā īpaši neparasti un savādi atšķirīgāk no citām vietām.
Aivars Znotins
Diemžēl šī "sērija"-SAKA neinteresanta UN galvenais,ko gribu pateikt,ka ĻOTI NEPROFESIONĀLS SKAŅU CELIŅŠ(noformējums) - arī MĒMELES gabalā -neadekvātās vietās un neatbilstoša mūzika ,dziesmas,traucējošas - DUBULTOJAS kopā ar informatīvo-runas tekstu,kur svarīgi TO-TEKSTU DZIRDĒT,nevis mūzikai -dziesmai līdzi dungot-īsi sakot AMATIERISMS,kuram nebūtu vieta LTV PIRMAJĀ KANĀLĀ.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Pa straumei. Mārupīte 2

Pa straumei

Pa straumei. Plītnīca 1

Pa straumei
Anotācija

«Pa straumei». Mārupīte

Pa straumei

Pa straumei. Roja

Pa straumei

«Pa straumei». Bērze

Pa straumei