• Trešdiena, 2021. gada 19. maijs
  • Vārda diena: Sibilla, Teika, Lita
  • Rīgā apmācies, +10 °C, ZR vējš, 6,88m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Liepājas teātra izrāde «Līgava bez pūra» (1982)

Teātris.zip

Cikla «Teātris.zip» īpašajā izlasē - režisora Oļģerta Krodera Liepājas teātrī iestudētās Ostrovska lugas «Līgava bez pūra» televīzijas ieraksts.

Izrādes veidotāji

Šis Aleksandra Ostrovska lugas «Līgava bez pūra» iestudējums Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvoja 1982. gada 16. aprīlī. Tas ir viens no režisora Oļģerta Krodera otrā Liepājas perioda iestudējumiem. Izrādes scenogrāfs Vladimirs Kovaļčuks, kostīmu māksliniece Zigrīda Atāle.

Lomās: Aina Jaunzeme, Indra Briķe, Mārtiņš Vilsons, Juris Bartkevičs, Viktors Čestnovs, Juris Āboliņš, Vera Šneidere un citi.

Otrreiz Oļģerts Kroders iestudēja «Līgavu bez pūra» Valmieras Drāmas teātrī 2012. gadā.

«Aleksandra Ostrovska darbs ir labas dramaturģijas paraugs – interesants skatītājiem un izdevīgs aktieriem. Tajā ir daudz spilgti individualizētu tēlu, kas ir vienlaikus gan dramatiski, gan komiski. Nevar nesmieties par to, cik traģiski katrs no viņiem uztver pats savu dzīvi, bet tajā pašā laikā neredz otru cilvēku un vajadzības gadījumā tam bez šaubīšanās pārkāpj pāri. Lugas centrā ir Larisa, jauna sieviete, kas ir atkarīga no mātes veiklības un vīriešu finansiālā atbalsta, jo pašai nav ne graša pie dvēseles. Mēģinājums izrauties no šīm tirgus attiecībām beidzas ar daudzām sāpīgām nodevībām.» (satori.lv)

Kritiķa viedoklis

Henrieta Verhoustinska: «Pirms 37 gadiem Liepājas teātra izrādē Kroders atcēla Ostrovskim raksturīgo personāžu dalījumu vilkos un avīs un «Indras Briķes sniegumā Larisa bija līdzvērtīga spēlmane lielajā dzīves spēlē» (Ligita Bērziņa, Latvijas teātris. 80. gadi). Pati  izcilā aktrise sadarbību ar Oļģertu Kroderu novērtē kā svarīgāko savā aktrises dzīvē.»

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!