• Otrdiena, 2021. gada 26. janvāris
  • Vārda diena: Agneta, Agnis, Ansis
  • Rīgā sniega pārslas, 0 °C, Z/ZR vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Guntis Veits

Daudz laimes, jubilār!

12. maijā ciemos pie Andreja Volmāra raidījumā «Daudz laimes, jubilār» - Guntis Veits, savulaik ļoti populārās grupas «Credo» solists. Kaut arī kādu brīdi nesaskaņu dēļ grupu pametis, tomēr stāsts par Gunti Veitu lielā mērā ir par «Credo», kam šogad aprit 45.

Pats Guntis dzimis 1954. gadā Kuldīgā, mūziku apguvis Latvijas rokmūziķu galvaspilsētā Liepājā – te mācījies gan mūzikas pamatskolā, gan arī vidusskolā. Veits ir piederīgs Latvijas profesionāli izglītoto mūziķu saimei, studējis arī Latvijas Mūzikas akadēmijā un sarakstījis ne vienu vien lipīgu dziesmu.

Ja būtu jāraksturo Guntis Veits, tad ārēji, šķiet, viņā sadzīvo it kā pretējas šķautnes. Viņa maigi valdzinošais balss tembrs liek viņu uztvert kā jūtīgu romantiķi, un publikai, starp citu, tas ļoti patīk. Arī pats mākslinieks atzīst, ka populārākās ir tieši romantiskās dziesmas. Taču viņa ādās ģērbtais vizuālais tērps, motocikls un mūžīgā tiekšanās pēc jaunām emocijām, un «vientuļā vilka» dzīvesveids… varbūt liecina par to pašu?

Lai kā arī būtu, Guntis ir puisis ar krampi. Par sevi teicis, ka māku par sevi pastāvēt ieguvis jau bērnībā – «padomju Liepājas daudzstāveņu pagalmos». Vēlāk attīstījis kaušanās māku profesionālāk – trenējies kikboksā. Žurnālisti mēdz komentēt, ka cīņas mākslas filozofiju varot pamanīt arī Veita komunikācijā – Guntis esot gan atvērts, gan uzmanīgs vienlaikus, it kā gaidot nākamo sitienu. Ironiski, ka arī Gunta kafejnīcas nosaukums ir «Rings». Nopietni runājot, - to var saprast it viegli. Mūziķa karjeras nepastāvīgums, kā arī uzņēmējdarbības izaicinājumi reizēm tiešām šķiet kā mūžīgā cīņa par izdzīvošanu.

Taču plašākai publikai un Latvijas rokmūzikas vēsturei Guntis Veits vienmēr būs  daļa no Liepājas mūziķu zelta kalves, plecīgais puisis baltajā atlasa uzvalkā, kas mīlestības pilnām acīm un iejūtīgā, maigā un vīrišķīgā balsī dzied R. Paula un I. Ziedoņa «Meitenei ar kallu ziediem» vai «Ziņģi par bailēm». Viņam patīk arī jokot, izpildot, piemēram, A. Alkšņa un L. Brieža teatrālo dziesmu par runci, ko aplaista kā jaunu stādu «Ūsainajā puķē».  LTV arhīvs glabā arī vairākus teātra izrāžu ierakstus ar dziedātāja piedalīšanos.

Grupas «Credo» hitu saraksta augšgalā ir Maestro R. Paula sacerētās dziesmas. Bez jau minētajām arī «Rozīt mana nātru dārzā», «Kad nekas nav palicis tevī» un citas Latvijas Televīzijas arhīvs glabā daudz un dažādos variantos. Skatītājiem būs prieks atcerēties dažādu laiku koncertierakstus, kā arī pavērot, kā mākslinieki un mēs visi esam mainījušies cauri gadiem.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Radio SWH vadītājs Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Gunta Virkava

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!