• Svētdiena, 2021. gada 28. februāris
  • Vārda diena: Skaidrīte, Justs, Skaidra
  • Rīgā viegls lietus, +1 °C, R/DR vējš, 1,54m/s
LSM Bērnistaba

Iekodies Latgalē (Īsakūd Latgolā). Latgaļu speķis. Lūznavas muiža un Kroma kalns

Īsakūd Latgolā

Māra Pole un Mārtiņš Kozlovskis dodas garšas ekspedīcijā uz Latgali, lai četru sēriju garumā izpētītu, izzinātu un izgaršotu tradicionālās latgaļu garšas. Māra ik sēriju ciemojas pie kādas īstas latgaļu saimnieces, lai kopīgi gatavotu, bet Mārtiņš dodas raudzīties kā top dažādi latgaļu produkti – gan ēdami, gan neēdami un mēģina arī pats apgūt pa kādam tradicionālam latgaļu arodam.

Šajā sērijā Māra ciemojas pie sirsnīgās Sarmītes Stepiņas un mācās kā pagatavot skābētu kāpostu zupu, grūsli un sīrņikus, bet vēlāk dodas uz augstāko punktu Latgalē – Lielo Liepukalnu. Savukārt Mārtiņš izzina kārtīga latgaļu speķa noslēpumus, viesojas skaistajā Lūznavas muižā, kā arī mēģina pats izkalt sev saktu. Vakara noslēgumā abi satiekas uz burukuģa Rāznas ezerā, lai apmainītos iespaidiem un izbaudītu pagatavotos ēdienus.

Komentāri (1)

Jans Janovichs
Raidījums sterili vienmuļš. Žēl, ka izraudzītie Latgales ļaudis un meistari jau iepriekš nesen redzēti citos raidījumos - Latvju saimnieces, 100 receptes Latvijas simtgadei. Sanāk, ka vienīgais jaunais pienesums šajā raidījumu ciklā ir pārsvarā lietotā latgaliešu valoda.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Iekodies Latgalē (Īsakūd Latgolā)

Īsakūd Latgolā
Anotācija

«Īsakūd Latgolā» 4. sērija

Īsakūd Latgolā
Anotācija

«Īsakūd Latgolā» 3. sērija

Īsakūd Latgolā