• Trešdiena, 2020. gada 19. februāris
  • Vārda diena: Zane, Zuzanna
  • Rīgā +4.5°C, D vējš 3.1m/s, 755mm Hg, 83%
LSM Bērnistaba

LTV iestudējums. «Aktrise Ragārēs» 1. sērija

LTV filmas

20. gadsimta trīsdesmitie gadi. Lielas lauku mājas Ragāres, pašā Daugavas krastā iepretī Jaunjelgavai. Teātra skolu beigusī Ieva, kura nav dabūjusi vietu teātrī, atstāj darbu mušpapīru fabrikā un salīgst par vasaras meitu. Ragāru saimnieks, iesirmais, omulīgais vecpuisis Krišs, ēd kopā ar kalpiem un pie galda plēš jokus, Ieva atklāj mīlas jūtas pret Siliešu saimnieku, bet lepnuma dēļ atsakās no laimes.

Seriāls veidots pēc rakstnieces Ilzes Kalnāres (1918–1968) darba motīviem, kas visus savus stāstus publicējusi desmit gadu laikā, agrā jaunībā. No 1937. līdz 1944. gadam presē nodrukāti vairāk nekā 30 stāsti, vismaz 50 tēlojumi un feļetoni, ko rakstījusi jauna sieviete ar bagātu dzīves pieredzi un jutīgu sirdi. Kalnāres varones ir vitālas sievietes ar karstu vēlmi mīlēt, viņas aizrautīgi metas raibajā dzīvē, taču tikai retumis divu cilvēku sastapšanās ir tik atdevīga, ka šķiršanās nav iespējama. Arī Ieva ir gan vitāla, gan aizrautīga.

LTV iestudējums.

TV videofilma pēc I.Kalnāres stāsta motīviem 3 sērijās. Režisore – D.Dumpe, scenāriste – S.Jurjeva, komponiste – I.Arne, lomās – A.Zeltiņa, I.Puga, P.Butkēvičs, A.Grūbe, V.Skurstene, J.Skanis, A.Makovskis, J.Hiršs, L.Kļaviņa, I.Namniece, S.Dundure, I.Puķe.

1996.gada ieraksts.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! LTV dokumentāla filma. «Atmodas labirintā»

LTV filmas