• Sestdiena, 2019. gada 16. februāris
  • Vārda diena: Jūlija, Džuljeta
  • Rīgā +10.0°C, D vējš 3.1m/s, 761mm Hg, 55%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentālā filma. «75 jautājumi Uldim Dumpim»

Dokumentālās filmas

Uldis Dumpis mirkli pirms teātra 100. sezonas un mirkli pēc šīs vasaras, kad kopā bija visa kuplā Dumpja ģimene. Tāds laiks, kad brīnišķīgi pabūt kopā.

Uldis Dumpis ir viena teātra aktieris mūža garumā. Vairāk kā 50 gadus viņš ar lepnumu spēlē uz sava Nacionālā teātra skatuves. Ja Dumpis ir teātrī, tad vakars ir izdevies, ja Dumpis ir filmā, tad filma ir izdevusies,  neatkarīgi no tā, cik liela vai maza ir viņa loma. Viņš var ‘iznest’ izrādi, viņš  ir ansambļa dvēsele un viņš ir savas ģimenes dvēsele. Vai to ir iespējams formulēt vārdos, nosaucot simtiem teātra un kino lomu? Saskaitīt iestādītos kokus un saskaldītās malkas pagales? Tas būs tikai saraksts…bez cilvēciska siltuma, šķelmīguma, draudzīguma, smeldzes, mīlestības un daudz kā cita, kas piemīt Ulda Dumpja personībai. Viņš ir tautas mākslinieks šī nosaukuma būtiskajā nozīmē. Viņš ir savas ģimenes «maestro» gan ar fraku, gan bez…

Apzinoties, ka Uldis Dumpis savas  raženās dzīves laikā jau ir atbildējis  ne tikai uz simtiem un tūkstošiem publikas, kritiķu , režisoru, sievas, mazbērnu un mazmazbērnu uzdotiem jautājumiem, mēs viņam uzdevām  vēl tikai 75 jautājumus par dzīvi un teātri. Ar  īpašu nosacījumu: lūdzot atbildēt uz skatuves, vienatnē, klusumā un pilnīgi tukšā Nacionālajā teātrī.  Bez  dekorācijām, bez grima, bez skaļuma, patosa un aplausiem. Uldis Dumpis par Uldi Dumpi.

Režija - Agita Cāne-Ķīle, Scenārijs – Daira Āboliņa, kamera – Edgars Bite, producente Ieva Rozentāle.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Vai tu esi rasists? Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas

Vēstures satriecošie stāsti. Dokumentālu filmu cikls

Dokumentālās filmas

Sociālā tīkla “Facebook" noslēpumi. Dokumentāla filma.

Dokumentālās filmas
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentālā filma. «Putina liecinieki»

Dokumentālās filmas

Drosmīgie: Ivisas vilinājums. Dokumentāla filma sērijās

Dokumentālās filmas