• Otrdiena, 2018. gada 20. februāris
  • Vārda diena: Smuidra, Vitauts, Smuidris
  • Rīgā -8.0°C, DA vējš 1.3m/s, 771mm Hg, 84%
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! 11. sērija

Daudz laimes, jubilār!

Ja vidusmēra latvietim vaicātu, kas ir Gunārs Jākobsons? - tad droši, ka stāsts būtu par Latvijas radio un savulaik revolucionāro raidījumu «Mikrofons».

Tagad Gunārs atkal atgriezies radio un viņa labi nostādīto balsi var dzirdēt, lasot ziņas un komentējot sporta notikumus, kas ir arī viņa sākotnējā žurnālista specializācija. Taču Latvijas Televīzijas bagātais arhīvs glabā materiālus, kur Gunārs ir padomju žurnālists, kas sarunājas ar toreiz jaunā Ķengaraga dzīvojamā masīva celtniekiem, gan eksperts dažādās žūrijās un komisijās, gan vārda mākslinieks, lasot Imantu Ziedoni, gan dziedātājs Imanta dienās kopā ar šarmanto radio kolēģi Sandru Glāzupu…

Un, protams, arhīva fragmenti par darbu pie «Mikrofona» dziesmu aptaujas sagatavošanas kopā ar  kolēģi Ausmu Indriksoni, komponistu Raimondu Paulu un padomju laika mūzikas zvaigznēm.

Tomēr visinteresantākie raidījumā ir paša jubilāra komentāri. Nu, piemēram, vai kāds maz atceras, ka «Mikrofona» dziesmu aptauja savulaik sākās kā raidījums, kura uzdevums bija slāpēt tolaik pretvalstisko «Amerikas Balsi»? Vai kāds zina, ka pirmā «Mikrofona» dziesmu aptauja (1968. gads) nesaņēma tūkstošiem skatītāju vēstuļu, kā tas bija vēlākos gados, bet tikai nieka 50? Uzvarētāja dziesma «Mežrozīte» Z. Račiņa priekšnesumā neskanēja krāšņā noslēguma koncertā, nē! Vienīgā balva komponistam R. Paulam un dziesmas izpildītājam Z. Račiņam bija plastikāta vimpelis, ko G. Jākobsons abiem kungiem pasniedza pavisam necili - uz radio kāpnēm, garāmejot….

Šie un citi interesanti un amizanti stāsti raidījumā «Daudz laimes, jubilār!», kur ar nedēļas jubilāru, Latvijas Radio leģendu Gunāru Jākobsonu sarunāsies Latvijas Televīzijas leģenda un profesionālis Andrejs Volmārs.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Ģirts Ķesteris

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Māra Zālīte

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Lidija Pupure

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ģirts Ķesteris

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!». Valdis Lūriņš

Daudz laimes, jubilār!