• Pirmdiena, 2020. gada 13. jūlijs
  • Vārda diena: Margarita, Margrieta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Spogulī»

Latvijas filmas Latvijas šodienai

Latvijas kino šobrīd piedzīvo jaunu radošu vilni! Tā nav dzīve, tas ir kino, tā reiz dziedāja latviešu populārajā dziesmā. Laiki mainās, nāk arvien jauni kino varoņi, un negaidītos kino žanros sevi piesaka jaunie režisori. Sevi pierāda brīnišķīgi aktieri, simtiem statistu garas stundas pavada filmēšanas laukumā, un visi kopā piedzīvo aizraujošus aizkadra stāstus!

Kino veidošana ir aizraujošs, smags, pārsteigumiem un izaicinājumiem piepildīts process. Sapnis par pirmo kino lomu ir tikpat liels kā sapnis uzcelt Sniegbaltītes stikla pili tuvējā Rīgas mežā.  Latvijas simtgades kinofilmu birums ir atklājis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus. «Latvijas filmas Latvijas šodienai» piedāvā dokumentālu piecu filmu ciklu. Tie būs filmēšanas aizkadri, dalība dažādos kino procesos, aktieru atlases izveide, kino mūzikas komponēšana vai ieskaņošana, un daudz citu interesantu notikumu.

Lailas Pakalniņas veidotā «Spogulī» ir pasakas «Sniegbaltīte un septiņi rūķīši» jauna versija bērniem un pieaugušajiem. Režisore Laila Pakalniņa kopā ar savu azartisko un sportisko komandu lieto tik neparastus filmēšanas rakursus, ka tas robežojas ar ekstrēmiem piedzīvojumiem.  Gan daiļā Sniegbaltīte, gan viņas tētis, gan daiļā pamāte, gan rūķīši lieliski jūtas sporta zālē. Skarbs humors un uzticība pasakas sižetam sola brīnumus. Plastiski paraugdemonstrējumi ar stieni, ap stieni, pie griestiem, ūdenī, salā, mežā. Kamera, kas filmēšanas vajadzībām ietīta plēvēs, piepūsta ar sniegu, dūnām un miltiem. Filmas veidotāji neslēpj, ka ir ne tikai mākslinieki, bet arī vizuāli brīnumdari.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Pilsēta pie upes»

Latvijas filmas Latvijas šodienai

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Bedre»

Latvijas filmas Latvijas šodienai

Animēta dokumentālā filma «Mans mīļākais karš»

Latvijas filmas Latvijas šodienai

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Kur vedīs ceļš»

Latvijas filmas Latvijas šodienai
Anotācija

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Spēlfilma «Pilsēta pie upes»

Latvijas filmas Latvijas šodienai