• Otrdiena, 2021. gada 3. augusts
  • Vārda diena: Augusts
  • Rīgā mākoņains, +17 °C, Z vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Remontējam datoru»

Aizliegtais paņēmiens

Ar ko rēķināties, ja pēkšņi sabojājas dators? Cik godprātīgi strādā datoru servisi? Viena problēma, bet risinājumi un cenas izrādās kardināli atšķirīgas. Darbs šajā jomā izrādās arī Valsts ieņēmumu dienestam. Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Remontējam datoru»

Komentāri (19)

LAUVz
Man nekas nav jāpierāda, to dara ekonomikas policija. Un jums kā IT speciālistiem būtu jāzina kas ir pirātiska un kas nav pirātiska programma :D tas tikai vēlreiz parada jūsu kompetenci.
LAUVz
Un visi šitie kantori kas instalē pirātiskas programmas būtu pa tiešo uz ekonomikas policiju jānodod par software pirātismu.
Pilnigs Upis
Cik mēs gudri, cik gudri...
Vai var precizēt, kas ir legāls OS, un kas tad ir nelegāls OS, un kas ir pirātiska programma?
LAUVz
Uzlīme var arī būt akumulatora nodalījumā :D ja neredzi ārpusē tad skaties tur. Un tik pamēģiniet man ieskaidrot, ka pa 35 eiro jūs tur "oriģinālu windowsu" instalēsiet. Pat ja nav uzlīmē uz datora tas neko neizsaka uzlīme var nobružāties vai nolīmēties. Ir jāskatās vai atslēga ir reģistros saglabāta. Savādāk jūs ne tikai izjājiet klienta datoru un failus jūs vēl atņemiet legālu OS kopiju kas nāca kopā ar datoru. Lielie aizvainotie speciālisti ar atradušies. Jebkurš vidusmēra zinošs pusaudzis kas izmanto datoru ir parocīgāks problēmu diagnostikā un spējā labot kļūdas pareizā veidā. Os reinstals būtu pēdējais kas jādara.
Elektriskā Kuce
"...ka pa 35 eiro jūs tur "oriģinālu windowsu" instalēsiet."
Tu esi riktīgs lāpsta, ja iedomājies, ka servisi katrreiz, pārinstalējot kompi, liks jaunu licenci. Raidījumā nekur netika pieminēts kā notiktu Win pārinstalēšana, tikai teica, ka vajagot un cik maksā pakalpojums, par licencēm runa nebija.
Normāli būtu, ja kantoris iztaujātu klientu par datora licenci - vai tas tika/tiktu darīts, to mēs nezinam, jo pie pārinstalētājiem kompi neatstāja. Tā kā, ja vien tev nav pierādījumi, ka kantori liek pirātisku softu, ej vien pats un piesakies policijā par neslavas celšanu.
Arnis Lacis
Nu specialists!:) Vins pats uzstadija ,ka datora ieslegsanas gadijuma Windows palaizas no otra diska( nepareiza) ,kura Windows sakne nav ieksa!(maksligi radits defekts) Tatad lai labotu kludu vinam flesch nebija vajadzigs vajadzeja tikai atpakal uzlikt uzstadijumus!Karoc l, lai liktos gudraks specialists darija liekus celus , bez kuriem vareja apieties!Camooon!Vienkarsa valoda sakot.Jus bernam ,ka konfekte ir labaja plaukta a reali vina stav kreisaja!Berns apjuk ,jo tur nav konfekte.Tatad lai labotu kludu jus vinam pasakiet piedod ,bet tomer vina ir kreisaja .
Elektriskā Kuce
Un tagad vienkāršā valodā pastāsti kā izmainīt to, lai Win startētos korekti, neizmantojot citu boot disku/flešu un neraujot HDD laukā - bez liekiem ceļiem kā pats saki. Esmu ieintriģēts.
Baiba Duhovska
Sveiki! Es, kā Portatīvo datoru serviss pārstāve gribu pateikt: "Paldies raidījumam "AIZLIEGTAIS PAŅĒMIENS" par nepamatotu antireklāmu un neslavas celšanu!"
Sākšu ar to, ka Jūsu pieminētās firmas SIA PDS Mobile nodokļu nomaksa par 2015. gadu nemaz nevar būt pieejama, jo firma ir dibināta 2015. gada 25. novembrī, kas nozīmē, ka gada pārskats par šo periodu tiek nodots tikai kopā ar 2016. gada atskaiti. Acīmredzot "Netīšām" esat palaiduši garām vai piemirsuši arī faktu, ka SIA PDS Serviss un SIA PDS Mobile ir mikrouzņēmumi un mikronodokļa maksātāji, attiecīgi nodokli maksājam no apgrozījuma un tas mums ir tuvu Valsts likumā noteiktajam maksimumam.
Nodarbojamies tikai ar remontu, nevis tirdzniecību, tāpēc uzaudzēt tādu apgrozījumu, lai nodokļos būtu jāsamaksā 60000 eiro, nav fiziski iespējams.
Runājot par datora problēmu, vienmēr veicam diagnostiku datora Cietajam diskam, lai pārliecinātos, ka ar to nav problēmas, jo ja pat izdotos veikt sistēmas failu konfigurāciju, bet izrādītos, k
Elektriskā Kuce
Baiba, neviens jau neapstrīd pārinstalēšanas cenu, bet gan pārinstalēšanas nepieciešamību.

Lai gan es ļoti labi saprotu tos speciālistus, kuri ieteica Win pārinstalēšanu. Un es to noteikti nesauktu par: "šaušanu ar lielgabalu pa zvirbuļiem". Ja Aizliegtā paņēmiena "speciālists" ikdienā strādātu ar datora remontiem, tad ļoti lieliski zinātu, ka:
1. Šī kļūda ļoti bieži norāda uz HDD beigām, tāpēc servisu vēlme pārbaudīt disku ir tikai saprotama un apsveicama.
2. No tās nelielās informācijas, ko sniedz klients un dotās kļūdas, pluss, jāņem vērā, ka servisam šis noteikti nav vienīgais klients, Win pārinstalēšana var būt ātrākais risinājums.
Jūsu gadījumā kļūdu varēja relatīvi vienkārši novērst, bet vairumā gadījumu Winda ar šo paziņojumu ir izpostūta tik tālu, ka Repairs ir tikai plāksteris mironim un tīra instalācija ir daudz efektīvāka un ātrāka.
Baiba Duhovska
ka cietam diskam ir bojātie sektori, tad klients būtu samaksājis naudu par sistēmas atjaunošanu, bet varbūt pēc pāris dienām šis gadījums atkārtotos, kas nozīmē, ka problēma nebūtu atrisināta pilnībā.
Runājot par cenu kas sižetā tika nosaukta, 35 eiro par sistēmas pārinstalāciju un datu saglabāšanu, neuzskatam, ka ir neadekvāta, ņemot vērā, ka ir jāmaksā nodokļi, algas, īre un viss pārējais.

"AIZLIEGTAIS PAŅĒMIEN, Mūsu meistara domas par problēmas risinājumu var nesakrist ar Jūsu eksperta domām, tāpat arī Cena ko nosauca Jūsu eksperts nav vienīgā un pareizā, bet par nepamatotu apvainojumu nodokļu nemaksāšanā, uzskatam, ka gan esat mums parādā atvainošanos!"
foxsk8
Un kas Jums kodēja šo stulbo komentāra formu? Varbūt paši iežuļijāt un negribējat maksāt par izstrādi, ka nevar ievietot visu komentāru pilnā garumā! Kauns. Paskataties uz sevi un tad citus vajag kritizēt.
foxsk8
Neaizstāvu ne vienu, ne lietotāju kurš pats pēc teiktā, tipa ir atcēlis update, nedz raidījumu, nedz šos servisus, man ar viņiem nav nekāda saraka, bet lai visas Latvijas priekšā kādu pataisītu par stulbu, jo redz, viens kamērā tumšā stūrī bez sejas sēdoš cilvēks pateiktu, vo nē, utt.. tas nu gan ir stulbums.
foxsk8
cilvēks, būs tiesu darbi, par apmelošanu. Un tas pats Jūsu piesauktais eksperts, kā Jūs domājat, viņš piedzima ar klaviatūru padusē, vai ar māti googli un youtube? Cilvēks redz, ka māk šo un to, ņem no RTU vai no kurienes citur studentus, protams, ka viņiem varbūt nav tādas zināšanas, vai kā, mācās, utt.. attīstās, a tev viens gudrinieks visas Latvijas priekšā sevi par specu uztaisa, jo redz pats māk 5 min laikā atrisināt sevis radītu problēmu nevis citu. Davai šim gudrelim, lai visi šie piesauktie sliktie un labie datoru servisi katrs uztaisa testu uz viņu un tad varēsim kompetentāk spriest, cik Jūsu eksperts ir zinošs ar savu Install, nex, next flashu.
foxsk8
Par nodokļu tēmu, vai Jūs vispār zināt, cik interneta veikals, vai veikals nopelna uz katru pārdoto tehniku, tie ir no 10 - 30 eur peļņa, lai dabotu peļņu 300 eur, viņam jāpārdod ir 10 telvizori, kā Jūs domājat, datoru servisā, kas iepērk komponentes ir savādāk? Ja piegādātājs prasa 100% apmaksu, peļna stāv mantās un precēs, nevis valsts kasē! Vai Jūs pieminējāt, kad šīs firmas ir vispār dibinātas? Protams ka nē! Tagad ir 2017 gads, kāpēc dati ir par 2015 gadu, nevis par 2016 gadu? Vai Jūs paskatījāties, kāpēc tam labam servisam ir tik daudz nomaksātu nodokļu, varbūt kā firma, ir vinējusi kādus labus iepirkumus, turpretī mazais veikals ir uzsācis savu darbu tikai nesen un ir divi SIA, viens kas izdod, ieņem, otrs kas maksā cilvēkam algu, un 50 EUR par valdes locekli, ja nekā nav. Vai tas tika izpētīts? Šaubos. Protams, es nevaru noliegt faktu, ka tas viss ir kā autoservisos, bet, lai pateiktu publiski, ka šis vot ir negodīgs serviss Jums vajag vairāk argumentu. Ja tur galā būs kāds ie
foxsk8
Grēko gan raidījums, gan tos kuri pārbaudīja. Es pats strādāju pēc pincipa, sataisam, lai klients laimīgs ilgi un dikti, lai viss ir droši, nevis aa 10 min = 10 eur, ka tik strādā, nākamais. Tā diemžēl darīt čž visu dzīvi nesanāks. Tas pats kas ar programmēšanu, jebkuru lietu var panākt dažādos veidos. arī šeit pat LTV no Android bieži vien nevar šo raidījumu redzēt, nu un? Kurš'tad slikti uzkodēja, varbūt Peķa šo kļūdu novērsīs 10min, bet Vsja pētīs visu, kas un kā, dos ieteikumus, izlabos utt.. bet tas aizņems dienu. Tāds retorisks jautājums.
foxsk8
pamēģinās ar restore, kas ir īstenībā ir tāds ātrāk pabeigs, ātrāk sāks, ka tik strādā variants, jo netiek veikta diagnostika, netiek veikta kopējā sistēmas pārbaude, utt..

Būtu vienkārši izkabinājuši nedaudz RAM moduli, vai cietā diska kontaktu atvienojuši nedaudz, itkā no trieciena, un tad redzētu, ko Jums piedāvā. Dzelzis ir dzelzis, vai nu viņš strādā, vai nu viņš nestrādā. Vēl viena nekorekta testu rīcība ir tā, ka viens kompis, tika nests vairākiem, ja raidījuma vadītājs pasaka, mums ir Smart izdruka, tas neko nenozīmē, varbūt tur tas džeks, kas neko nezināja, slēdza klāt citam kompim to cieto disku, sabeidza viņu un arī nepieskrūvēja, bet šeit atkal aplams apgalvojums no tā, ka redz, cietais disks izkrita, utt.. tad viņš būtu izkritis nesot uz šo servisu, un jebkurā gadījumā, pat ja nebūtu šī vāciņa, cieto disku noturētu kontaktligzda, jeb sata vai nu kā kuram spraudnis.
foxsk8
Raidījums labs, bet šoreiz aizskarā arī manu tēmu.

1. Kāpēc video materiālos tika rādīts tas, ka ar kodu mainā boot settingus? To piedāvā hiren boot cd, softs ko izmanto visi diagnostikai, mhdd, un vēl šis tas, regenerate, utt.. failus var atjaunot ja cietais disks ir formatēts ar recurva programmu. Pa lielam raidījums rādīja tādu problēmu, ko nevar izlabot ar windows flash, un kā zināms WIN var instalēt uz OEM kompjiem, attiecīgi, katram kompim savs CD key, tā kā reāli tas windows ir nelegāls jebkurā gadījumā, ja vien pēc instalācijas nav aktivizācijas koda, kamēr nav koda, viņš ir nelegāls, arī šī instalācija ir nelegāla, uzliekot viņu jebkurš var izmēģināt tā saucamo trial versiju, izmēģinājuma versiju. Mēs nevienā brīdi neredzējam, validate un uzlīmi uz kompja, kas atbilst noteikumiem. Ja meistars izmanto iebūvēto win repair, kā tas tika rādīts piemērā, ne vienmēr tas līdzēs, jo šo pašu kļūdu var iegūt fiziski izdzēšot arī sistēmas failus, tas labais serviss vienkārši nodomā
Артур Чекмез
Vakar rakstits komentārs krievu valodā netiks pievienots. www.ltv.lv - portals kurš melo katrā brīdī. Jus nevarat slēp atbilde, kurš bijis nosutīts no meistera kurs strādā viena naraditajā programmā kompānijā.
Ernests Rieksts
No patērētāju aizsardzības centra nav jēgas, likvidēt šo iestādi, aiznesu telefonu uz NDR serviss Gogoļa ielā, ielika neorģinālu iphone bateriju sakot, ka viss strādās utt., rezultātā pēc divām stundām telefons noklājās un NDR atbildību neuzņēmās PAC paziņoja, lai griežos tiesā, kāda jēga no šīs iestādes, ja viņi neko nedara lietas labā ?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Odi» 1

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Odi»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Ūdeles un kažoki» 3

Aizliegtais paņēmiens