Režisore Indra Roga, Valmieras Drāmas teātrī iestudējot vispopulārāko Šekspīra lugu, devusi «Hamletam» žanra apzīmējumu «piedzīvojumi ar atriebību». Izrāde ir dinamiska, strauja un ļoti jauneklīga. Tā stāsta par divām paaudzēm: bērniem, jauniem, trausliem un tīriem; un viņu vecākiem, kas kārē pēc varas un citiem pasaules labumiem sačakarē saviem pēctečiem dzīvi. Te ir gan mīlestība, gan detektīvs ar indēšanu, gan «teātris teātrī», gan divkauju ainas, gan mūžsenie Šekspīra uzdotie jautājumi, uz kuriem atbildes jāmeklē pašiem. Izrāde bija nominēta sešām «Spēlmaņu nakts» balvām, un to par titullomu kā «Gada labākais aktieris» saņēma Mārtiņš Meiers.

Zane Radzobe (Ir): «Nevar noliegt — Mārtiņa Meiera personā pašreizējie divdesmitgadnieki un trīsdesmitgadnieki tikuši ne tikai pie laikmetīga, bet arī pārsteidzoši «savējā» Hamleta.»

Silvija Radzobe (Satori.lv): «Ļoti nežēlīga, bet konsekventa un pamatota «Hamleta» interpretācija, salīdzinājumā ar kuru Oļģerta Krodera 2008. gada Šekspīra traģēdijas versija šķiet ievērojami optimistiskāka. Krodera Elsinoru apdraudēja svešu zemju žurku purni, kuri gaidīja «mūsējo» pašiznīcināšanos nemitīgās savstarpējās cīņās un sāncensībā. Rogas Elsinoru iznīcina «piektā kolonna», kas dzīvo starp mums un ir nomaskējusies par «mūsējiem». Kaut kādā ziņā Rogas uzvedums ir rekviēms gan Hamletam, gan hamletismam kā tādam, ja ar to saprot tradicionālās humānās vērtības – godu, sirdsapziņu, vārdu saskaņu ar darbiem. Tās ir ļoti skaistas, cildenas, bet strauji izmirstošas vērtības, nepiemērotas izdzīvošanai strauji mainīgajā mūsdienu pasaulē. Kā balto lāču suga katastrofāli kūstošo ledāju situācijā.»

Pirms izrādes ar Ojāru Rubeni sarunājas trīs dažādu laikmetu hamleti – Mārtiņš Meiers, Ivo Martinsons un Edmunds Freibergs.

Tulkojums – Indra Roga, Mārtiņš Meiers
Režisore – Indra Roga
Scenogrāfs un video mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone
Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs (Maskava)
Skaņu un mūzikas aranžējumi – Emīls Zilberts

Lomās: Mārtiņš Meiers, Ieva Puķe, Kārlis Freimanis,  Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Tālivaldis Lasmanis,  Krišjānis Salmiņš, Kārlis Arnolds Avots,  Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Jānis Kreklis,  Sandis Runge,  Kaspars Zvīgulis, Jurģis Spulenieks, Mārtiņš Egliens.

«Teātris.zip» un LSM.lv piedāvā spēli “Teātra guru akadēmija”, kurā aicināti piedalīties visi tie, kas kaut reizi spēruši kāju teātrī, uzskata sevi par teātra faniem vai entuziastiem. Jautājumi ir gan par izrādi, gan «Teātra.zip» raidījumu ierakstiem, aktieriem, režisoriem un kritiķu terminiem. 

Raidījumu ciklu atbalsta