• Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
  • Vārda diena: Marianna, Ginters, Guntra
  • Rīgā +8.6°C, DA vējš 0.4m/s, 765mm Hg, 77%
LSM Bērnistaba

Tieša runa: «Satversmes tiesa atceļ algu publiskošanu. Ko iegūstam, ko zaudējam?»

Tieša runa

Valsts un pašvaldību darbinieku algu sarakstus ar vārdiem un uzvārdiem vairs nepublicēs, tā lēma Satversmes tiesa. Bet vai sabiedrība ar to nezaudēs? Diskutēsim!

Diskusijas dalībnieki:

Ineta Ziemele

Satversmes tiesas priekšsēdētāja

Inesa Pavlova

RTU arodorganizācijas priekšsēdētāja

Juta Strīķe

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja (JKP)

Ivonna Plaude

laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» galvenā redaktore, LŽA vadītāja

Daiga Mieriņa

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja (ZZS)

Iveta Kažoka

sabiedriskās politikas centra «Providus» direktore un vadošā pētniece

Ints Dālderis

apstrīdēto likuma pantu iniciators, 12. Saeimas deputāts no «Vienotības»

Komentāri (3)

Andris Upenieks
Tā ir Satvesrmes tiesa, tā ir ST priekšsēdātāja, tā ir Tiesiska valsts? Ziemelei uz pieres rakstīts - aprobežotība, liekule, demagoģe, kas pretendē uz lielu ievērību un cieņu, Plaudei, Mieriņai nekādi neatpaliekot... Izskatās, ka visas viena veikala darbones. Kam vēl te jābrīnās, kāpēc tik drausmīga korupcija valstī???
Jānis Laiks
Nepatīkami pārsteidza Ziemele, man šķita, ka viņai ir vairāk sajēgas un godaprāta. Par zzs carnikavieti ilūziju nav - šī partija spēj savākt tikai aprobežotus pašlabuma meklētājus un demagogus. Pavlovai par viņas rūpēm par darbinieku privātumu un nevēlēšanos strādāt privātajā sektorā var pateikt tikai vienu: jūsu (visa valsts sektora) atalgijumu NOPELNAM MĒS - PRIVĀTIE, ir vienalga, kas jūs esat - deputāti, amatpersonas, vai tikai darbinieki, - jūs visi barojaties no svešas naudas, no tā, ko mums atņem dažādu nodokļu viedā. Tas BEIDZOT IR JAAPJĒDZ! Ja mēs slikti strādājam, mēs bankrotējam vai mūs atlaiž. Ja jūs slikti strādājat, jūsu algu NEVIENS NESAMAZINA, tā tiek noslepenota kopā ar visām piemaksām un bonusiem. Dzīvot uz citu kakla un iztēloties sevi par ļoti svarīgiem, IR NOŽĒLOJAMI.
Andris Vītols
Dziļās rūpēs par apkopēju un sētnieku privātuma aizsardzību, SATVERSMES tiesa atcēla apstrīdēto likuma normu. Tāpat apstrīdētā norma neatbilda ''SABIEDRĪBAS ATTĪSTĪBAS MĒRĶIEM'', jo traucēja fiktīvi nodarbināt savus personīgos un partiju sponsorus. Un vispār likuma norma pieņemta neatbilstošā procesā, nepārbaudot ''PAR'' balsojušo izelpu (promiles), tātad rīcībspēju tik atbildīgā balsojumā, nekonsultējoties ar Vinetu Muižnieci un līdzīgiem ''ekspertiem''...
Pieteikuma iesniedzēju algas pat lielākas par deputātu algām, tad varbūt vajag SLĒPT arī visu deputātu algas, jo vai tad deputātu ''privātums'' mazāk svarīgs???
Nevajag to privātumu pacelt pāri taisnīgumam un vienlīdzīgai attieksmei pret visiem... arī deputātiem...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!