Aizvadīti Latvijas čempionāta finālčetrinieka pusfināli sieviešu un vīriešu handbola virslīgā

Finālčetrinieka pirmajā pusfinālā laukuma devās Jēkabpils un Salaspils dāmu komandas. Jēkabpilietes pēc otrā posma bija līderes, bet salaspilietes ieņēma 4.pozīciju. Tomēr atkal pierādījās, ka spēku samēri Latvijas sieviešu handbolā ir līdzvērtīgi. Tā ja mača sākumā vadībā atradās jēkabpilietes, tad ar laiku grožus pārņēma Salaspils komanda, kas vienubrīd panāca 12-9 savā labā. Uzbrukumā rezultatīvi darbojās Frīda Binuduka. Tad Jēkabpils paņēma minūtes pārtraukumu un spēja līdz pārtraukumam pretinieces panākt, neizšķirts 13-13. Otrā puslaika sākums atkal piederēja Salaspils handbolistēm. Viņas atradās 2-3 vārtus priekšā. Puslaika vidū notika izšķirošais lūzums, ko lielā mērā veicināja Jēkabpils līderes Sandra Brikmanes sniegums. Viņa guva vienus vārtus pēc otriem, bet vārtos lieliski spēlēja Agnija Malceniece. Beigās jau viss bija skaidrs. Jēkabpils vienībai uzvara ar 35-27 un vieta finālā nodrošināta, bet salaspilietēm rīt būs jāspēlē par bronzu. Sandra Brikmane šajā spēlē guva 11 vārtus.

Intervija - Sandra Brikmane, “Jēkabpils SS” handboliste

Vīru komandu pirmajā pusfinālā spēkiem mērojās Murjāņu sporta ģimnāzijas un Ogre Hydrox handbolisti. Pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā bez būtiskiem pavērsieniem. Praksē tas nozīmēja to, kā murjānieši panāca plus 1, tā Ogres handbolisti tik pat regulāri rezultātu izlīdzināja. Un tikai īsi pirms atpūtas MSĢ ieguva 3 vārtu vadību 19-16. Otrajā puslaikā Hydrox sāka veiksmīgu pakaļdzīšanās mēģinājumu, un ar līderu Elvija Borodovska un Toma Lielā palīdzību to arī panāca. Sekoja Murjāņu pieprasīts pārtraukums, un pēc tā murjānieši jau uzsāka izšķirošo izrāvienu. Par spīti Raula Serafinoviča individuālai segšanai, ogrēniešu neveiksme kļuva neizbēgama. Ar fanu atbalstu MSĢ guva uzvaru ar 37-32 un iekļuva finālā.

Intervija - Rauls Erlends Serafimovičs, “MSĢ” handbolists

Līdz ar to par zeltu rīt spēlēs Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti, bet Ogre Hydrox atliks pretendēt tikai uz 3.vietu.