24. februārī, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu cikls “Cytaidi latviskais” (Citādi latviskais) godalgots ar Latgaliešu kultūras Gada balvu “Boņuks 2013” nominācijā Labākais sniegums audiovizuālajā mākslā. LTV raidījums sumināts par latgaliešu valodas un kultūras popularizēšanu līdzās 18 citiem kultūras projektiem.

Raidījumu cikls „Cytaidi latviskais” (Citādi latviskais) viegli un atraktīvi, bet arī dziļi un pamatīgi palīdz izprast latgaliešu raksturu, ieklausīties augšzemnieku dialektā, kā arī iedziļināties novada folklorā, lietišķās mākslas un amatniecības daudzveidībā. Raidījuma skatītājiem bijusi iespēja ļauties latgaliešu mūzikai, tikties ar uzņēmīgiem un mērķtiecīgiem cilvēkiem, apbrīnot Latgales dabu un pieskarties reliģijas lomai cilvēku dzīvēs.

Videostāstu cikla scenārija un idejas autori ir latgaliešu dzejnieks, prozaiķis, pedagogs Valentīns Lukaševičs un Latvijas Televīzijas redaktore Sandra Freiberga; režisores Svetlana Rudzīte, Indra Tilaka, operators Egils Kurpnieks un projekta vadītāja Ilze Šadurska.

Raidījumus ir iespēja noskatīties LTV mājas lapā: www.ltv.lv/lv/kultura/cytaidi-latviskais/