• Rīgā mākoņains, +21 °C, D/DA vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Latvijas kausa izcīņas fināli sievietēm un vīriešiem

«Stopņu NHK» – «Salaspils SS»

Kausa izcīņas finālā sievietēm laukumā tikās pieredzējušās Stopiņu NHK un Salaspils SS komandas. Aizvadītājā valsts čempionātā Stopiņu komanda kļuva par čempionēm, bet salaspilietes bija tikai ceturtās. Spēles gaitu var raksturot divās daļās. Pirmā ilga 50 minūtes, kad visu laiku ar 3-4 vārtu pārsvaru priekšā bija Stopiņu handbolistes. Bet tad salaspilietes sāka individuāli segt pretinieču «motoru» Ivitu Asari, plus - Stopiņu spēlētājas nopelnīja divus noraidījumus, un Salaspils vienība ātri panāca izlīdzinājumu, bet galotnē vēl guva trīs vārtus. Tātad – seši vārti pēc kārtas. Līdz ar to pārsteidzošu uzvaru ar 23-20 un Latvijas kausu izcīnīja Salaspils SS komanda.

Intervija - Renāte Salmane, «Salaspils SS» kapteine

Atzīmēsim, ka Salaspils handbolistes par Latvijas kausa ieguvējām kļuvušas pirmo reizi kluba vēsturē.

«Celtnieks Rīga» – «Tenax Dobele»

Ne mazāk dramatisks izvērtās vīriešu komandu fināls starp «Tenax Dobele» un «Celtnieks Rīga» komandām. Jau ar pirmajām minūtēm rīdzinieki apliecināja savas ambīcijas – atstāt laukumu kā uzvarētājiem. Lieliski vārtos spēlējot Raitim Puriņam, bet uzbrukumā spīdot Artim Kurmēnam, 7. minūtē celtnieki ieguva vadības grožus. Visi dobelnieku centieni mainīt cīņas gaitu izrādījās nesekmīgi. Puslaiks beidzās 15-9 rīdzinieku labā, un arī otrajā puslaikā ilgu laiku «Celtnieka» pārsvars. Tomēr pēdējās 12 minūtēs rīdzinieki guva tikai vienus vārtus, ko veicināja «Tenax» ciešā aizsardzība, kā arī Kurmēna gūtā pleca trauma. Izmantojot situāciju, dobelnieki, pēdējās piecās minūtēs pārņemot vadību, izcīnīja grūtu uzvaru ar 25-23. Pēc spēles viņi priecājās daudz vairāk nekā par čempiona titula iegūšanu.

Intervija - Nils Kreicbergs, «Tenax Dobele» handbolists

Šis mačs patiešām bija īsts fināls un vienlaikus skaists sarežģītās handbola sezonas noslēgums. Žēl, ka tas izpalika valsts čempionāta izskaņā!