Latvijas Televīzija (LTV) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un nodibinājumu „Rīga 2014” veido unikālu projektu „Latvija dzied!”, kurā par ceļazīmi uz Eiropas koru sadziedāšanās koncertu Vīnē sacentīsies mūsu skanīgākās balsis. Televīzijas skatītājiem būs iespēja vienkopus redzēt un balsot par Latvijas labākajiem, pasaulē novērtētajiem koriem – mūsu kultūras lepnumu – televīzijas tiešraidē 9. martā pulksten 18.50, kā arī vērot sacensību uzvarētāju kopā ar Eiropas izcilākajiem koriem tiešraidē no Vīnes 9. maijā.

„Koru kustības līmenis Latvijā ir tik augsts, ka tas noteikti ir jārāda pārējai Eiropai un visai pasaulei! Latvijas Televīzija popularizē nacionālās kultūras vērtības, plaši atspoguļojot Dziesmu svētkus, ar oriģinālraidījumu „Lai top!” un arī tagad, aicinot izvēlēties Latvijas labāko kori dalībai Eiropas sadziedāšanās koncertā. Esmu pārliecināts, ka Latvijas korim šajā projektā izdosies pierādīt mūsu varēšanu visā Eiropā!” uzsver LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

„Eiropas koru sadziedāšanās koncerts, kas norisināsies Eiropas dienā un notiek, pieminot simtgadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma, atklās prestižo Vīnes mūzikas festivāla nedēļu un tiks pārraidīts vairākās Eiropas valstīs. Latvijas Televīzijai šis ir ļoti nozīmīgs projekts, jo tā pirmoreiz piedalās šādā Eiropas līmeņa sadziedāšanās festivālā, iepriekš konkursa kārtībā žūrijas un skatītāju balsojumā nosakot Latvijas labāko kori,” skaidro LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

„Devītie datumi šogad koru kustībai ir nozīmīgi – 9. martā notiks Latvijas koru sacensība „Latvija dzied!”, 9. maijā Latvijas un citu Eiropas valstu kori vienosies kopkoncertā „Eiropa dzied!” un 9.jūlijā Rīgā sāksies pasaulē lielākais koru mūzikas festivāls - Pasaules koru olimpiāde. Šie nozīmīgie pasākumi vēlreiz apliecina, ka Rīga šogad ir ne tikai Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet Latvija – protams, koru lielvalsts. Latvija noteikti spēs iedziedāt Eiropu!” komentē nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

„Ikviens no konkursā pārstāvētajiem koriem ir izcils ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā, tāpēc dzirdēt un redzēt kādu no tiem tiešraidē Vīnē būs laba iespēja arī Eiropas skatītājiem. Ir liels gandarījums, ka Latvijas kori – gan profesionālie, gan amatieru – ir tik augstā līmenī, tie ir daudzu starptautisku konkursu uzvarētāji un ar savu talantīgo sniegumu nes Latvijas vārdu pasaulē. Ceram, ka koru sacensības televīzijā varētu kļūt par labu tradīciju arī turpmākajos gados,” uzsver Latvijas Nacionālā kultūras centra mārketinga vadītāja Inga Oliņa.

Latvijas koru sacensībā „Latvija dzied!” piedalīsies 2013. gada XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku Koru konkursa „Koru kari” uzvarētāji – Lielās balvas pirmās un otrās vietas ieguvēji kori „Sōla”, „Balsis”, „Maska”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” (bijušais “Swedbank koris”) un „Austrums” (koris „Kamēr” aizņemtības dēļ sacensībās piedalīties nevarēs). Katrs koris nacionālās atlases konkursā uzstāsies ar vienu latviešu tautasdziesmu un autordziesmu pēc pašu izvēles. Sacensību tiešraidi vadīs LTV žurnālisti Karīna Rubene un Edgars Raginskis. Projektu atbalsta Eiropas Komisija.

Eiropas Raidorganizāciju apvienība organizē Eiropas valstu labāko jaukto koru sadziedāšanās pasākumu Vīnē 2014. gada 9.maijā – Eiropas dienā. Pasākums tiek organizēts ar mērķi aktualizēt Eiropas koru kultūras tradīcijas iespējami plašākā auditorijā, veicinot sadarbību un stimulējot vēlmi izzināt dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu.

Projekta klips pieejams LTV mājas lapā www.ltv.lv/lv/raksts/09.03.2014-latvijas-labako-koru-sacensiibas-latvija-dzied-ltv-tieshraide.id25329/