• Pirmdiena, 2021. gada 26. jūlijs
  • Vārda diena: Ance, Anna, Annija
  • Rīgā skaidrs, +30 °C, A vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

«Zemes stāsti» 6. - 10. (nosl.) sērija

Zemes stāsti

6. sērija

Šeit garāmbraucēji samulst – mežmalas ceļa zīme norāda uz Nornieku mājām. Te audzē strausus. Pēteris Gobzemis sāka ar stipru gribu – atgūt senču īpašumus, saimniekot un radīt savu saimniecību. Viņš riskēja un aplokā ieveda strausus.

Lielie putni šodien ir viņa ferma. Viņš kopā ar Andu ir radījis vietu, kur saimniecība izpleš spārnus. Šī «Zemes stāstu» sērija būs par vietu, kur neiespējamais ir iespējams.

7. sērija

Ivars Ādamsons nekad apzināti nav vēlējies būt bagāts. Bet viņš ir. Mīlestībā pret savu zemi un cilvēkiem viņš ir uzcēlis saimniecību, kuras apmēri ir skatam neaptverami. Uz starta līnijas deviņdesmitajos viņam bija tikai aizaudzis ābeļdārzs. Smiltenes pusē viņu pazīst, godā un arī apskauž. Par darba spējām, vērienu un vienkāršību – būt latvietim savā zemē.

8. sērija

Ideja par cietā «gouda» tipa sieru ražošanu «Vecsiljāņu» saimniekam Jurim Sprukulim radās, pirms vairākiem gadiem viesojoties Holandē. Apritējuši astoņi gadi, kopš galdā tika likts pirmais pašu veidotais siera ritulis. Šodien viņu apjomi ir iespaidīgi. Līgo laikā viņu cehā darbs neapstājas ne uz mirkli. Šis stāsts būs par vēlmi saimniekot pēc saviem standartiem. Ar mīlestību pret katru ritulīti un cieņu pret savu paveikto.

9. sērija

Vairāk nekā 25 gadi ir pavadīti, strādājot ar Latgales zemi. Pie austrumu robežas slejas graudu torņu debesskrāpji. Te, daudziem nievātajā un aizmirstajā nostūrī, saimnieko ar vērienu. Bet varēja tā visa nebūt, ja padotos, kad bija visgrūtāk. Grādīgais un bezspēcība reiz bija kā lāsts. Aldis ar ģimeni «Kotiņus» ir izveidojuši par Latvijas spēka avotu.

10. (nosl.) sērija

«Zemes stāstu» sezonas noslēguma sērija. Šoreiz šis būs īpašs stāsts. Neierasts. Par laukiem, skolēnu un sapni par savu saimniekošanu. Par Edžu. Par apbrīnojamu mīlestību pret saviem putniem. Mums katram reiz ar kaut ko ir jāsāk. Šaubas jāuzvar un jāsāk darīt. Jā, arī 8. klases skolas solā tu vari būt saimnieks savā zemē.

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Zemes stāsti» 1. - 5. sērija

Zemes stāsti

«Zemes stāsti». Roberts Cešeiko 1

Zemes stāsti

«Zemes stāsti». Gunta Niedra

Zemes stāsti
Anotācija

«Zemes stāsti». Roberts Cešeiko

Zemes stāsti

«Zemes stāsti». Gunārs un Artūrs Vīganti 1

Zemes stāsti