Tautasdziesmu teicējas savās dziesmās glabā tautas dzīvo atmiņu un to būtisko, ko nodod jaunajām paaudzēm. Tāda ir arī Helmī Staltes mūža misija, viņas dzimtā turpinātā un līvu un latviešu tautu dziesmās paustā  pasaules kārtība – par māti, par savas zemes sargāšanu, par garīgo pasauli, kas cilvēkam nāk talkā grūtos brīžos, ne tikai svētkos. Latvijas Atmodas laika balss nav iedomājama bez Helmī Staltes, Daiņa Stalta un "Skandinieku" balsīm, kas ar dziesmu vēra vārtus atkal brīvai Latvijai. 

Filmā ir tikšanās ar folkloristi, līvu kultūras tradīciju sargātāju un folkloras kopas "Skandinieki" dibinātāju Helmī Stalti. Folkloriste un kultūras personība ir dzimusi Āgenskalnā, kolcenieku Oskara un Marijas Staltu ģimenē. Kolkā ir viņas dzimtas saknes.

Dokumentālā filma "Helmī Stalte – līvu vēja balss" stāstapar 2019. gada vasaras ekspedīciju. Radošā grupa – fotogrāfs Jānis Deinats, operators Viesturs Graždanovičs, režisore Dace Micāne-Zālīte dodas ekspedīcijā pie folkloristes un līvu tradīciju sargātājas Helmī Staltes Košragā. Sarunā ar Helmī Stalti būs arī vēsturisks atskats par Atmodas karognesēju, folkloras kustības un Latvijas neatkarības patriotu Daini Staltu. Dzirdēsim, kā tika dibināti "Skandinieki" un aizsākta folkloras kustība Latvijā. Kopā ar igauņu un lietuviešu folkloristiem dzima ideja dibināt Starptautisko folkloras festivālu "Baltica", kas bija nozīmīgs Atmodas laika garīgs spēks. Skanēs līvu dziesmas un Helmī stāstīta teika par Jūras māti un zvejnieku Didriķi.

Filmā ietverts arhīva materiāls no LTV ieraksta "Latviešu kāzas", Kurzemes epizode, kā arī Staltu ģimenes dziesmas un Teņa Graša mākslas darbi. Tā filmēta Košragā. 

Latvija, 2019.

Režisore: Dace Micāne-Zālīte.