Mākslinieciskais Lerijs ir attīstījis savu rakstnieka talantu un iekūlies vareni kaislīgā dēkā ar uzstājīgo Vasīliju, kura vēlas viņu precēt. Džerija interesi un aizrautību spēj noturēt vienīgi dzīvnieku pasaule. Viņa somā nereti paslēptas mazas pelītes, un kādā brīdī Džerijs izlēmis audzēt ūdrus. Tikmēr pusaudze Margo iepazīst pirmās mīlestības jūtas un aizraujas ar peldēšanos un sauļošanos. Lezlijs par savu galveno aizraušanos izvēlējies šaujamieročus, kas, protams, noved arī pie nelāgām situācijām, laiku pa laikam sašaujot kādu, kuru nevajadzētu. Kas vieno šo ekscentrisko ģimeni? Protams, viens no svarīgākajiem tēliem ir Luīza, kura nebūt nav izcilas mātes lomas izpildītāja, taču pavisam īsta un ar saviem trūkumiem, Tieši šis reālistiskais Luīzas tēla atveidojums ir bijis iemesls, kādēļ seriālu iecienījuši skatītāji visā pasaulē.

Luīzas lomu seriālā atveido populārā Lielbritānijas aktrise Kīlija Hoza (Keeley Hawes). 41 gadu vecā aktrise filmējusies vairāk nekā 10 kinofilmās un 40 dažāda veida televīzijas šovos, savulaik saņēmusi arī britu TV labākās aktrises balvu. Tāpat viņas balss dzirdama tādā populārā videospēlē kā «Lara Krofta».

Hozai no divām laulībām ir trīs bērni - divi dēli un meita. Kopš 2012.gada viņa darbojas Apvienoto Nāciju Starptautiskajā Bērnu fondā (UNICEF), bet šogad kļuva par UNICEF vēstnieci. Viņa regulāri apciemo Jordānijā bērnus un bēgļu ģimenes, kuras pametušas savas mājas karadarbības plosītajā Sīrijā..

«Darelu ģimenes 2» noslēdzošajā sērija Luīza joprojām apsver iespēju doties uz Lielbritāniju kopā ar Hjū. Taču – kā noslēgsies seriāla sezona? Vai Dareli paliks Korfu salā? Tikmēr Margo dēļ sakaujas divi puiši, savukārt Luīzas draudzene Florence un Leonora abas ir gaidībās. Pavisam negaidīti Lezlijam un Luīzai ir jāpiedalās dzemdībās un jāpalīdz pasaulē nākt jaunām dzīvībām. Satrakotā un greizsirdīgā Vasīlija ievaino Hjū.

Seriāls balstīts uz dabas pētnieka un rakstnieka Džeralda Darela patieso stāstu motīviem. Rakstnieks visu savu dzīvi veltīja dabas izpētei un aizsardzībai, vēlāk dibināja arī zoodārzu un dabas aizsardzības fondu, kas darbojas joprojām.

2017. gada aprīlī tika apstiprināts, ka seriāls 2018.gadā turpināsies arī ar trešo sezonu. Viens no iemesliem ir seriāla augstie reitingi, ko apliecina fakts, ka Darelu pirmo sezonu Lielbritānijā vidēji noskatījās 6,9 miljonus liela auditorija, un arī daudzi kritiķi seriālu novērtējuši kā spožu, nereti savos vērtējumos ieliekot visaugstākās atzīmes.