• Sestdiena, 2019. gada 14. decembris
  • Vārda diena: Gaisma, Auseklis
  • Rīgā +1.8°C, DA vējš 4.9m/s, 748mm Hg, 83%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Pēcattēls»

Filmas LTV7

Poļu kino klasiķa Andžeja Vajdas filma «Pēcattēls» kļuva par viņa pēdējo meistardarbu. Biogrāfiskā filma ir veltīta poļu gleznotājam Vladislavam Stšemiņskim (Wladyslaw Strzeminski), kurš palika uzticīgs savai mākslas uztverei un izpausmei, ignorējot laikmeta uzspiestos, patosa pilnos reālisma kanonus.

Domubiedrs un draugs Markam Šagālam un Kazimiram Maļevičam, studentu dievināts mākslas profesors, padomju laika nebrīvi uztvēra kā  patiesu mākslas principu un cilvēciskās izturības pārbaudījumu.  Pats režisors  Andžejs Vajda jaunībā studējis glezniecību, kas  atstājis iespaidu arī uz viņa kino un ļāvis izveidot metaforām bagātu režisora rokrakstu, kam raksturīgs raits stāstījums, izcili aktierdarbi un spilgtas kinematogrāfiskas metaforas.

Filma tika augstu novērtēta Toronto un Romas kinofestivālos. Polija filmu nominēja kā kandidātu uz «Oskaru», bet aktrise Zofja Vihlača, kurai filmā ir nozīmīga loma, kopā ar latviešu aktrisi Elīnu Vasku bija viena no Eiropas jaunajām zvaigznēm Berlīnes kinofestivālā 2017. gadā.

Andžejs Vajda ir saņēmis «Oskara» balvu par mūža ieguldījumu pasaules kino mākslā(2000) un Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu (1990).

(Powidoki)

Polija, 2016

Biogrāfiska drāma

Režisors: Andžejs Vajda (Andrzej Wajda)

Lomās:  Boguslavs Linda (Boguslaw Linda), Aleksandra Justa (Aleksandra Justa), Broņislava Zamačovska (Bronislawa Zamachowska) un citi

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Drāma. «Kerola»

Filmas LTV7
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Kerola»

Filmas LTV7