• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Nacionālās kino balvas «Lielais Kristaps» pasniegšanas ceremonija

Lielais Kristaps

Ceremonija notiks pirmdien, 13. novembrī plkst. 19:30 kinoteātrī «Splendid Palace», tās režisors būs Mārtiņš Ķibers, bet scenogrāfijas autore Anna Heinrihsone. Lielais Kristaps vēsturiski saistīts ar ūdeni; ūdens tēma būs arī klātesoša «Lielā Kristapa» ceremonijā, kuru vadīs aktieris un, kā izrādās, liels kinomīlis Egons Dombrovskis. 

Viņam palīdzēs «Zemūdens komanda» — aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Jānis Kronis. Savukārt sadzirdēt Latvijas kino straumes ceremonijā ļaus grupa «Ezeri»: Miķelis Putniņs, Krišjānis Bremšs un Kristians Priekulis. 

Šogad «Lielā Kristapa» moto ir «Izrādās». «Lielā Kristapa» filmu skate ļauj izrādīties gada labākajām filmām, taču izrādās arī, ka Latvijas kino vēsturē ir daudz aizmirstu vai nenovērtētu filmu.Tāpēc šogad – līdztekus savam galvenajam, rūpīgi profesionālajam iepriekšējā gada veikuma sijāšanas darbam – «Lielais Kristaps» aicinās atskatīties uz Latvijas kino raksturīgām zemūdens strāvām un celt no aizmirstības dzelmes tās pērles un tos dārgumus, bez kā šodienas kino būtu citādāks.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Labākā pilnmetrāžas spēlfilma: «Oļegs»

Lielais Kristaps

Labākais spēlfilmas režisors: Jānis Ābele («Jelgava 94»)

Lielais Kristaps

Labākais aktieris: Jēkabs Reinis 1

Lielais Kristaps

Labākā aktrise otrā plāna lomā: Ieva Puķe

Lielais Kristaps