• Pirmdiena, 2019. gada 26. augusts
  • Vārda diena: Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
  • Rīgā +20.6°C, D vējš 0m/s, 769mm Hg, 69%
LSM Bērnistaba

Adreses: «Salīdzinām jaunās LU ēkas ar cara laiku hospitāli »

Adreses

Raidījuma Adreses jaunās sezonas otrā sērija LTV1 ēterā – ceturtdien, 14.februārī. Sērijas tēma – pilsētu izvēršanās. Pilsētas ir kā bezgalīgs visums, tajās vienmēr atradīsies vēl kāds neapgūts kakts. Kādreiz tās bija perifērijas, ko pilsētas plešoties ieguva sev. Šodien izvēršanās ir vēl straujāka, tikai uz iekšpusi. Raidījuma viena adrese stāsta par Rīgas izplešanos 18.gadsimtā, otra –21.gadsimtā. Savulaik abu vietu attīstību ietekmēja karš. Šodien – nauda. Vai tās trūkums.

Hospitāļu ielas galā atrodas adrese, kas arī izskaidro ielas nosaukumu – bijušais armijas hospitālis. Kad to 18.gadsimtā dibināja, tā bija tāla ārpilsēta, šodien – teju centrs. Taču joprojām vien retais apjauš, kas slēpjas aiz pelēkā betona žoga. Izrādās – gigantisku izmēru celte, daudz lielāka par Rundāles pili!

Šīs adreses likteņstāstam pretī tiek likta otra – topošais Latvijas Universitātes kampuss Torņakalnā. Arī tas top iepriekš neapgūtā perifērijā, kaut tā nebūt nav pilsētas nomale. Vai var salīdzināt vecas slimnīcas rekonstrukciju ar jaunas augstskolas celtniecību? Protams, var, viss atkarīgs, no kāda leņķa uz abām raugās. Adreses šoreiz raugās uz to no naudas leņķa.

Adrešu vadītāja Mārtiņa Ķibilda ceļabiedrs šajā sērijā – komponists un mūziķis, Adrešu (un arī otra M.Ķibilda autorraidījuma Atslēgas) mūzikas autors Reinis Sējāns.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Adreses

Adreses

Adreses: «Jaunais vecajam «pičpaunā»» 1

Adreses
Anotācija

Adreses: «Jaunais vecajam «pičpaunā»»

Adreses