Kopš jaunā Cesvaines vidusskolniece Elīna Vaska pieteicās filmēšanas grupas provēm skolā, viņas saikne ar kino un teātra dzīvi kļūst arvien ciešāka un noturīgāka. Gadu pēc provēm, kāpjot uz skatuves, lai saņemtu balvu «Lielais Kristaps» par galveno lomu filmā «Es esmu šeit», Elīna teica: «Lielākā uzdrīkstēšanās bija vajadzīga ne jau man, šo lomu spēlējot, bet drīzāk jums, mani izvēloties filmai». 

Kino debitantes cilvēciski izjustais tēlojums režisora Renāra Vimbas filmā saviļņojis publiku daudzviet pasaulē. Pirmie reibinošie panākumi Berlīnes kinofestivālā, saņemot balvu «Kristāla lācis», došanās uz Indiju…22 gadus jaunā aktrise, kura Latvijas Kultūras akadēmijā studē kino vēsturi, bija vienīgā kino debitante, kura tika iekļauta Eiropas jauno aktieru izlasē un šogad vēlreiz atgriezās Berlīnē.

Četras spraigas dienas fotogrāfu, kameru un aktieru aģentu krustugunīs viņu ir padarījušas vēl pieaugušāku. Šis gads Elīnai ir bijis spilgtu izaicinājumu pilns. Viņa piedalās divās teātra izrādēs Latvijā, ir bijusi tērpu modele, piedalījusies jaunās kino provēs, turklāt raksta bakalaura darbu kino zinātnē. Elīnai piemīt kaut kas latviski arhetipisks - gluži kā sievietei no pavisam senas pagātnes, un vienlaikus viņa ir tik ļoti mūsdienīga un no šī gadsimta. Par Elīnas drosmi līdzcilvēkiem ir mazliet bail, tomēr tai pašā laikā ar jauno aktrisi viņi ļoti lepojas.