• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -13 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Šovakar Telavivā sākas 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss

Eirovīzija

Šovakar pulksten 22:00 LTV1 tiešraidē no Telavivas varēs vērot 64. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa 1. pusfinālu, kurā par iekļūšanu finālā sacentīsies pirmās 17 valstis – Kipra, Melnkalne, Somija, Polija, Slovēnija, Čehija, Ungārija, Baltkrievija, Serbija, Beļģija, Gruzija, Austrālija, Islande, Igaunija, Portugāle, Grieķija un Sanmarino. Tās 10 valstis, kas būs ieguvušas vislielāko punktu skaitu skatītāju un starptautiskās žūrijas kopvērtējumā, kvalificēsies dalībai finālā, kas notiks šo sestdien.

Šovakar par 1. pusfināla dalībniekiem balsot var tikai minēto 17 valstu iedzīvotāji, kā arī Izraēla, Spānija un Francija. Vakar vakarā otrā ģenerālmēģinājuma laikā 1. pusfināla dalībniekus jau vērtēja žūrija, kuras balsojums veido 50% jeb pusi no šī vakara pusfināla rezultātiem. Vairāk par to, kā balso žūrija, var uzzināt šeit.

1. pusfināla atklāšanā uzstāsies pērnā gada Eirovīzijas uzvarētāja Netta Barzilai, pateicoties kurai konkurss šogad notiek Izraēlā. Uz skatuves redzēsim arī 1998. gada Eirovīzijas konkursa uzvarētāju Dana International, kā arī trīs dalībvalstis, kas jau ir kvalificējušās finālam – Franciju, Spāniju un mājiniekus Izraēlu. 

Latvijas uznāciens 2. pusfinālā gaidāms ceturtdien

Grupa «Carousel» rīt, 15. maijā, piedalīsies divos 2. pusfināla ģenerālmēģinājumos, no kuriem otro vērtēs starptautiska žūrija, tādējādi veidojot pusi no dziesmas «That Night» vērtējuma. Eirovīzijas 2. pusfināls ar Latvijas pārstāvju piedalīšanos LTV1 būs skatāms 16. maijā pulksten 22:00. Latvija uz skatuves kāps kā piektā un konkurēs ar Armēniju, Īriju, Moldovu, Šveici, Rumāniju, Dāniju, Zviedriju, Austriju, Horvātiju, Maltu, Lietuvu, Krieviju, Albāniju, Norvēģiju, Nīderlandi, Ziemeļmaķedoniju un Azerbaidžānu. Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks sestdien, 18. maijā. 

Komentāri (1)

Brinda Ceriņa
Kad vienreiz eirovīzija tiks komentēt enerģiski un pozitīvi? iesākumā jāklausās sēru runas nevietā, tad kā lielu jaunumu paziņo par vēl vienu komentāri.
nūģiska viszinoša čivināšana kura neatbilst tam, kas notiek uz skatuves. piedodiet, tie ir svētki Eiropai, nevis šaurā provinciāla saruna

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Eirovīzija 2020: Eiropa staro!

Eirovīzija

Eirovīzija 2020. Studijā Samanta Tīna

Eirovīzija

Vasil – You (ZIEMEĻMAĶEDONIJAS REPUBLIKA)

Eirovīzija

Senhit – Freaky! (SANMARĪNO)

Eirovīzija

Hurricane - Hasta La Vista (SERBIJA)

Eirovīzija